Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.06.2019

Līgatnē notiks Radošo industriju tūrisma misija

Radošās darbības nedēļas radi!2019 ietvaros 13. jūnijā Līgatnē kopā sanāks pilsētas pārvalde, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji, lai radošo industriju profesionāļu vadībā meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai, kā arī izstrādātu individuāli pielāgotu plānu tūrisma un pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai. 

Viena no veiksmīga tūrisma piedāvājuma atslēgām ir atvērta sadarbība starp visām iesaistītajām pusēm, tādēļ Radošo industriju tūrisma misijā aicināti piedalīties ne tikai Līgatnes, bet arī tuvāko novadu pārvalžu un NVO pārstāvji, uzņēmēji, kuru darbība saistīta ar tūrisma industriju.  

Lai izstrādātu kvalitatīvu un aizraujošu pilsētas tūrisma piedāvājumu, būtisku ieguldījumu un pievienoto vērtību var sniegt tieši radošās industrijas. “Radošo industriju pienesums tūrismā ir domāšanas maiņa un iespēja paskatīties uz tūrismu no cita skatu punkta. Tas ir – ar pilsētas apmeklētāja acīm,” pārliecināts Edgars Pētersons, Radošās tūrisma misijas žūrijas dalībnieks, stratēģiskais plānotājs un partneris radošajā aģentūrā Weekend.

Radošās tūrisma misijas laikā radošo industriju profesionāļi stāstīs par tūrisma tendencēm Latvijas mazpilsētās, kā arī par novārtā pamesto industriālo mantojumu objektu iedzīvināšanu. Mentoru vadībā norisināsies radošās darbnīcas, lai analizētu Līgatnes tūrisma piedāvājumu un tā trūkumus. 

Darbnīcu rezultātā tiks izstrādāti ieteikumi ne vien, kā atdzīvināt Līgatnes papīrfabriku, bet arī, kā uzlabot pilsētas tēlu, komunikāciju un tūrisma piedāvājumu, aktivizēt jaunradi. Darba procesā tiks izstrādātas konkrētas vadlīnijas, ko savā praksē būs iespējams izmantot visiem pasākuma dalībniekiem.

Radošā tūrisma misijā uz Līgatni dosies un darba grupas vadīs nozares eksperti: LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta vadošais eksperts Mārtiņš Eņģelis, Creativity Labdibinātāja un partnere Latvijā Signe Adamoviča, Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa un Free Riga projektu vadītājs Jāzeps Bikše. 

Radošā tūrisma misija Līgatnē notiks 13. jūnijā plkst. 10.00-17.00 Līgatnes kultūras namā, Spriņģu ielā 4. 

Programmā:
10.00-10.45 Novārtā pamesto industriālo mantojumu objektu iedzīvināšana,
10.45-11.30 Tūrisma tendences Latvijas mazpilsētā,
11.30-13.00 Ekskursija uz Līgatnes industriālo mantojuma objektu - Līgatnes papīrfabrikas un Līgatnes papīrfabrikas kultūrvēsturiskā ciemata apskate,
14.00-15.30 Radošās darbnīcas mentoru vadībā,
15.30-17.00 Rezultātu apkopošana, ieteikumu izklāsts.


Par iespēju izmantot radošo industriju profesionāļu potenciālu savas pilsētas tūrisma piedāvājuma stiprināšanā šogad īpaši organizētā konkursā sacentās 11 Latvijas mazpilsētas – Lubāna, Aknīste, Aizpute, Kandava, Sabile, Līgatne, Mazsalaca, Rauna, Staicele, Saulkrasti un Valdemārpils. No to vidus konkursa žūrija – radošo industriju un tūrisma nozares profesionāļi – izraudzījās pa vienai pašvaldībai no katra reģiona, kurā tiks organizētas Radošo industriju tūrisma misijas: Līgatne (13. jūnijā), Aknīste (18. jūnijā) Aizpute (20. jūnijā), Staicele (26. jūnijā).

Radošās darbības nedēļu radi!2019 iniciē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, rīko nodibinājums Creativity Lab sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Dizaina Centru. Radošās darbības nedēļas „radi!2019” jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.radilatvija.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube. 
 
 

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts