Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

07.12.2010

Lietuvas Viesnīcu un restorānu asociācija pārliecina valdību, ka viesnīcu pakalpojumi ir eksportaLietuvas parlamenta Ekonomikas komiteja sestdien, 13.novembrī apstiprināja priekšlikumu, samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% uz 9%, sākot ar 2011.gada 1. janvāri viesnīcu pakalpojumiem, kā arī mākslas, kultūras un sporta pasākumiem, kā arī gadatirgu, izstāžu, cirka, atsevišķu muzeju, atrakciju parku un zooloģiskā dārza apmeklējumiem.

Komitejas vadītājs D. Budrys norādīja - šāda lēmuma „primārais motīvs ir tas, ka lielākā daļa viesnīcas viesu ir ārzemnieki un šie pakalpojumi ir eksports.”

Papildus Ekonomikas komiteja argumentēja, ka pateicoties samazinātai PVN likmei pieaugtu tūristu skaits un tiktu piesaistītas papildus investīcijas.

Savukārt, Lietuvas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidente E. Siskauskiene samazināto PVN likmi viesnīcām salīdzina ar skābekli, norādot „zemāka PVN likme palīdzēs veidot Lietuvu daudz konkurētspējīgāku salīdzinot ar kaimiņvalstīm.

Ārzemju viesi sastāda gandrīz 80% no kopējā Lietuvas apmeklētāju skaita.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents J. Naglis: „Mēs apsveicam Lietuvas kolēģus ar panākumiem pārliecinot valdību par samazinātās PVN likmes nepieciešamību viesnīcu pakalpojumiem. Lai arī Lietuva ir vistiešākais konkurents Latvijai, starptautiskajiem tūrisma operatoriem un daudziem ārvalstu tūristiem Baltija ir viens reģions, tādēļ ir ļoti nozīmīgi, ka visās trīs Baltijas valstīs ir vienota nodokļu politika attiecībā uz tūrisma nozari.”

Kā jau esam informējuši, sākot ar šī gada 01. maiju izmitināšanas pakalpojumiem Latvijā tiek piemērota samazinātā PVN likme 10% apmērā. Tā rezultātā:

-    Latvijas ir atguvusi konkurētspēju starp Baltijas valstīm un tuvākajām Eiropa savienības valstīm, kur PVN viesnīcām ir zemāks (piemēram, Igaunija – 9%, Somija – 8%, Polija – 7%) – jau 2010.gada 2. ceturksnī (neskatoties uz Īslandes vulkāna negatīvo ietekmi uz rādītājiem) apkalpoto personu skaits palielinājās par 8.3%, ārvalstu tūristu skaits - par 5%, salīdzinot ar 2009.gada 2. ceturksni;

-    Noslogojums 2. un 3. ceturksnī ir palielinājies par 6 – 10% salīdzinot ar attiecīgo periodu 2009.gadā;

-    Saskaņā ar Valsts ieņēmumu datiem, par ~ 5% ir palielinājies nozares apgrozījums un PVN ieņēmumi;

-    Nodarbināto skaits Latvijā ir palielinājies par vizma 3000;

-    līdz ar samazinātās PVN likmes piemērošanu izmitināšanas pakalpojumiem, ir būtiski pieaudzis korporatīvo pasākumu skaits (daļa no tiem, kas 2009.gada sākumā, līdz ar PVN likmes paaugstināšanu tika organizēti kaimiņvalstīs) kas ir ļāvis arī oktobri pieskaitīt aktīvā tūrisma mēnešiem.

Iepriekšminētais apliecina - lai sasniegtu V. Dombrovska valdības deklarācijā minētos un Latvijas tūrisma valsts politikas galvenos mērķus: uzlabot tūrisma nozares konkurētspēju un, veicinot ilgtspējīgu tūrisma izaugsmi, radīt jaunas darba vietas, sekmēt reģionu līdzsvarotu attīstību, saglabāt kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, veicināt sabiedrības sociālo integrāciju, samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes saglabāšana ir nozīmīgākais faktors.

Augstākminēto aprēķinus LVRA ir iesniegusi LR Ekonomikas ministrijā, lai diskutējot par 2011.gada budžetu pārliecinātu Latvijas valdību par samazinātās PVN likmes būtisko un pozitīvo lomu nozares attīstībā.


Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija(LVRA) ir profesionāla darba devēju  organizācija, kas apvieno naktsmītnes  un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē


Santa Graikste

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts