Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.06.2021

Lietuvas kūrorti cer uz tūristu pieplūdumu un sezonas atklāšanu


Lietuvas kūrortus un kūrortu teritorijas Covid-19 skāra tāpat kā nozari visur citur – ārzemju tūristu skaits 2020. gadā samazinājās vidēji par 71%, salīdzinājumā ar 2019. gadu. Šo zaudējumu neatlīdzināja pat aktīvākais iekšzemes tūrisms pagājušajā vasarā. Tomēr Lietuvas kūrortu asociācijas biedri cer uz veiksmīgāku tūrisma sezonu un ir gatavi uzņemt tūristus, gādājot par dažādiem uzlabojumiem un jaunumiem.

Lietuvā pirms Covid-19 pandēmijas Latvijas tūristu skaits bija 17,8% no kopējā tūrisma tirgus, Polijas – 21%, Krievijas – 20,7%, Baltkrievijas – 19,1%, Ukrainas – 14,2%, bet Igaunijas – 7,2%. Taču pandēmijas laikā Latvijas tūristu skaits saruka par 58,7%, un 2020. gadā tie veidoja tikai 8,7% no kopējās tūrisma tirgus daļas.
“Pandēmijas laiks bija smagākais laiks tūrisma nozarē, jo darbība faktiski tika apstādināta – tika slēgtas viesnīcas, spa centri, muzeji un citas sabiedriskās vietas. Kūrortiem un kūrortu teritorijām šis bija neziņu pilns laiks – kā izdzīvot un ko darīt tālāk, taču tas lika pilnveidoties un pielāgoties esošajai situācijai,” atzīst Lietuvas kūrortu asociācijas direktore Kristīne Citvariene (Kristina Citvarienė).

Lai droši uzņemtu viesus gan sanatorijās, gan citos tūrisma uzņēmumos un neapdraudētu iedzīvotāju un tūristu veselību, kūrorti īpašu uzmanību pievērš epidemioloģiskajiem noteikumiem, veicot izmaiņas apkalpošanā un ieviešot dažādus interaktīvus risinājumus. Taču tas nenozīmē, ka kūrorti nav pilnveidojušies, tieši otrādi – tiek piedāvāti jauni tūrisma objekti un iespējas gan individuāliem ceļotājiem, gan nelielām tūristu grupām.

“Pagājušais gads mums parādīja kā nekad agrāk,  cik svarīga ir mūsu veselība un imūnsistēma un ka bez lielākiem vai mazākiem ceļojumiem nav iespējams pilnvērtīgi atpūsties. Mūsu kūrorti ir vairāk nekā gatavi apmierināt šīs vajadzības, piedāvājot veselības veicināšanas procedūras, kurās tiek izmantoti dabiskie dubļi un minerālūdens. Visi Lietuvas kūrorti var piedāvāt neaizmirstamu piedzīvojumu, neatkarīgi no tā, kas jūs esat – sporta entuziasts, ģimene ar aktīviem bērniem vai pāris, kurš vēlas romantisku atpūtu, ikviens atradīs sev piemērotākās aktivitātes,” norāda Kristīne Citvariene.

Neskatoties uz joprojām sarežģītajiem apstākļiem, 2021. gads daudziem Lietuvas kūrortiem ir jubilejas gads – Birštona svin 175., bet Ignalina – 155. gadadienu. Druskininki, Palanga, Anīkšči un Traķi piedāvā ne tikai izklaidi un atpūtu, bet arī iespēju vienlaicīgi strādāt un atpūsties. Visi kūrorti un kūrortu teritorijas tūristiem ir sagatavojušas daudz patīkamu pārsteigumu.

30. jūnijā Lietuvas kūrorti un kūrortu teritorijas pirmo reizi vispārējā virtuālā pasākumā iepazīstinās Latvijas žurnālistus un citus interesentus ar tūrisma sezonas jaunumiem un piedāvājumiem, kā arī pastāstīs par nozares izaicinājumiem saistībā ar pandēmiju.
Kristina Citvarienė

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts