Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.12.2018

Lidostā Rīga jauns rekords

Lidostā Rīga 2018.gads noslēgts ar jaunu rekordu, ceturtdien, 27.decembrī, sveicot septiņmiljono pasažieri Aneti Kinčus, kura ar nacionālās lidsabiedrības airBalticreisu devās lidojumā uz Ženēvu.  

“Pa to laiku, kamēr tika sagaidīts lidostas Rīga šā gada septiņmiljonais pasažieris, šis simboliskais robežskaitlisdroši vien ir jau pārsniegts par vairākiem simtiem. Ik dienu lidosta Rīga apkalpo vidēji 20 000 pasažieru, pusmiljonu pasažieru mēnesī. Jaunākie dati liecina, ka šogad lidostu Rīga saviem ceļojumiem izmantojuši par gandrīz 16% vairāk pasažieru nekā pagājušajā gadā. Par šo izaugsmi vēlos pateikties visiem mūsu pasažieriem, jo tieši pateicoties viņiem lidosta Rīga otrajā un trešajā ceturksnī ir atzīta par vienu no straujāk augošajām Eiropas lidostām grupā ar 5 – 10 miljoniem apkalpoto pasažieru,” svinīgajā pasākumā sacīja lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce. 

Šis ir tikai viens no lidostas šā gada rekordiem, jo līdz ar pasažieru skaitu pieaug arī apkalpoto lidojumu skaits un kravu apjoms. Laikā no janvāra līdz novembrim lidostā apkalpoti 77 tūkstoši lidojumu - tas ir par 12,2 % vairāk nekā šajā pašā laika posmā 2017.gadā. Ievērojami pieaudzis arī apkalpoto kravu apjoms, sasniedzot 25,6 tūkstošus tonnu kravas – par 13,2% vairāk nekā gadu iepriekš.  

“Lidostas nozīmīgākais partneris neapšaubāmi ir nacionālā aviokompānija airBaltic, kuraspārvadāto pasažieru skaits lidostā Rīga audzis par gandrīz 19%, aviokompānijas tirgus daļai sasniedzot gandrīz 55%,” norāda lidostas valdes priekšsēdētāja, atzīmējot, ka izaugsmi šogad piedzīvojušas arī gandrīz visas pārējās lidostā strādājošās aviokompānijas.

airBaltic pārdošanas daļas viceprezidentsToms Andersons norāda: “Mums ir patiess gods būt būtiskai daļai no Rīgas lidostas izaugsmes. Aizvadītajos 23 gados ir izveidojusies veiksmīga simbioze starp Rīgas lidostu un airBaltic, veicinot abu uzņēmumu attīstību. Rīgas lidosta ir profesionāls un aktīvs partneris, bez kura mūsu izaugsme nebūtu iespējama. Tuvākajos gados airBaltic plāno arvien palielināt no Rīgas piedāvāto galamērķu un lidojumu skaitu, un esam pārliecināti, ka jau tuvā nākotnē kopā ar lidostu sasniegsim arvien jaunas virsotnes.”

Lidostas Rīga septiņmiljonā pasažiere šajā dienā varēja baudīt īpašu attieksmi - individuālu sagaidīšanu,  iespēju izmantot ātrās drošības pārbaudes kontrolpunktu, iepirkties ATU Duty Free veikalos, kā arī atpūsties lidostasRīga primeclassBiznesa zālē. Dāvanu bija sarūpējušigan lidostas Rīga partneri TAV Latvia, kas ceļotājai dāvināja Samsung planšetdatoru, gan lidostas kafejnīcu apsaimniekotājs C&B Latvia, pasniedzot dāvanu karti 100 eiro vērtībā, gan arī virszemes apkalpotājs Havas Latvia, kas ceļotāju iepriecināja ar jaunu ceļojuma koferi.

Pirms izlidošanas pasažieri sveica lidostas Rīga padomes priekšsēdētājs Juris Kanels un valdes priekšsēdētāja Ilona Līce, pasniedzot ziedus un lidostas suvenīru dāvanu komplektu, savukārt airBaltic pārdošanas viceprezidents Toms Andersons aviosabiedrības vārdā dāvināja pasažierei iespēju šo lidojumu baudīt biznesa klasē, kā arī sertifikātu ceļojumam biznesa klasē diviem pasažieriem uz jebkuru no airBaltic galamērķiem.

Īpašu pārsteigumu svinību dalībniekiem sagādāja  Drumline Latvia bundzinieku šovs, kurā muzicē jaunieši no Andžeja Grauda bungu skolas.


Saskaņā ar Starptautiskās Lidostu padomes (Airport Council International, ACI) pārskatu par lidostu darbības rādītājiem Eiropā 2018.gada 2.ceturksnī starptautiskā lidosta Rīga bija otrā Eiropas straujāk augošā lidosta. No lidostas Rīga ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā - uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2017.gadā lidosta Rīga apkalpoja vairāk nekā 6 miljonus pasažieru – 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita. 
 
  

Laura Karnīte  

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts