Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.06.2019

LIAA izsludina Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu konkursu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN konkursu, kura tēma ir veselības un labjūtes tūrisms.

EDEN (European Destinations of Excellence) projektu dibinājusi un kopš 2006. gada īsteno Eiropas Komisija (EK). Šā gada konkursa mērķis ir veicināt veselības un labjūtes tūrisma piedāvājumu. Šī konkursa ietvaros ar terminu “veselības un labjūtes tūrisms” tiek saprasts tāda veida tūrisms, kura galvenais motīvs ir fiziskā un garīgā labsajūta (t.i. sevis palutināšana, joga, meditācija, sporta nodarbības, skaistumkopšanas procedūras, garīgās aktivitātes, uztura un detoksikācijas programmas, talasoterapija), kas tiek nodrošināti ar dažāda veida produktiem un pakalpojumiem (spa, pirtis, brīvā laika pavadīšanas centri, viesnīcas, kūrorti, festivāli, kruīzi, retrīti). Šī definīcija izslēdz "medicīnisko tūrismu", kas ir vērsts uz medicīniskās palīdzības sniegšanu, ieskaitot ķirurģiskos, klīniskos, rehabilitācijas un terapeitiskos pakalpojumus.

EDEN šā gada nacionālās atlases žūrijas vadītāja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava aicina: “Vēlos iedrošināt galamērķus pieteikties konkursam, lai izceltu paveikto veselības un labjūtes tūrisma jomā, kur pēdējos gados top arvien jauni produkti, izmantojot dabas vērtības, tradicionālās prasmes, organizējot veselīgu dzīvesveidu popularizējošus pasākumus. Gatavojot pieteikumu un tiekoties ar žūrijas pārstāvjiem, varēsiet pārliecināties par to, kas sasniegts un ko vēl vajadzētu izdarīt, lai tūrisma piedāvājums kļūtu aizvien kvalitatīvāks un saistošāks. Konkursa laureāti iegūs papildus publicitāti Latvijā un Eiropā, un varēs iesaistīties starptautiskajā EDEN galamērķu sadarbības tīklā. Manuprāt, tituls “Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis 2019” ir labs veids, kā izcelties un kļūt pamanāmākiem, un labs stimuls tālākai galamērķa attīstībai.”

Tāpat kā iepriekšējos konkursos, arī šajā gadā dalībnieku vidū tiek gaidīti maz zināmi taču strauji augoši tūrisma galamērķi, kuri vēlas iet savu, varbūt netradicionālu attīstības ceļu, vedot tūristus nost no iemītām takām (off – the beaten track) .

Konkursā aicinātas piedalīties pašvaldības, to struktūrvienības un pašvaldību aģentūras un citas organizācijas, kuras nodarbojas ar galamērķa tūrisma attīstību. Lai piedalītos konkursā, veselības un labjūtes tūrisma piedāvājumam ir jābūt pieejamam jau vismaz divus gadus, t. i., tam jābūt izveidotam līdz 2017. gada jūnijam.

Konkurss “Veselības un labjūtes tūrisms 2019” norisināsies divos posmos. Līdz šā gada 20. augustam LIAA Tūrisma departaments gaidīs konkursa pieteikumus. Tos novērtēs LIAA direktora apstiprināta žūrijas komisija, kas uz konkursa otro kārtu izvirzīs piecus labākos pieteikumus. Ar šiem tūrisma produktiem žūrijas komisija iepazīsies klātienē.

Katrs pieteikums tiks vērtēts pēc nolikumā definētajiem kritērijiem.

Pēc rezultātu apkopošanas tiks nosaukts nacionālā konkursa uzvarētājs un četri veiksmīgākie konkursa dalībnieki jeb uzvarētāja sekotāji. Apbalvošanas ceremonija notiks Tūrisma Foruma laikā, kurā starptautiski eksperti īpašu uzmanību veltīs EDEN projektam un tā sniegtajām iespējām Latvijas tūrisma nozarē strādājošajiem.   

Pieciem labākajiem kultūras tūrisma galamērķiem, t. i., uzvarētājam un četriem sekotājiem tiks nodrošinātas publikācijas Latvijā, bet uzvarētājam – vēl papildus arī publikācijas Lietuvā un Igaunijā.

Uzvarētājs savās mārketinga aktivitātēs būs tiesīgs izmantot Eiropas Komisijas (EK) izstrādāto EDEN logo. Uzvarētājam būs iespēja piedalīties EDEN iepriekšējo gadu uzvarētāju sadarbības tīkla aktivitātēs Latvijā un Eiropā, kā arī apmeklēt EK rīkotos pasākumus EDEN sadarbības tīkla dalībniekiem. EK rīkos arī apbalvošanas ceremoniju visiem nacionālo konkursu uzvarētājiem.

Pretendentiem jāaizpilda pieteikuma anketa un tā jāiesniedz līdz 2019. gada 30. augustam plkst.17.00 LIAA, Pērses ielā 2, Rīgā, LV 1442 personīgi vai pa pastu vai elektroniski parakstītu ar drošu elektronisku parakstu uz e-pastu kristine.mickane@liaa.gov.lv (link sends e-mail)

EDEN konkursa nolikums

Pieteikuma anketa EDEN konkursamPapildus iznformācija

kristine.mickane@liaa.gov.lv 
tālr. + 371 67039445
 

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts