Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.07.2013

LB premiālie zīmoli iegūst sudraba un bronzas medaļas Londonā

Četri AS “Latvijas balzams” premiālie zīmoli ir saņēmuši Sudraba un Bronzas medaļas nozares prestižākajā nozares konkursā “International Wine and Spirit Competition” (IWSC) 2013, Londonā. 

Viens no vecākajiem alkoholisko dzērienu zīmoliem Eiropā “Rīgas Melnais balzams”  ir apbalvots ar Bronzas medaļu, savukārt “Rīgas Melnais balzams ar upeņu garšu” saņēmis Sudrabu  kategorijā “citi stiprie alkoholiskie dzērieni”. Jaunākais no “Latvijas balzams” degvīniem “Riga Black Vodka” saņēmis Bronzas medaļu, bet leģendārais kafijas liķieris “Moka” - Sudrabu ar izcilību liķieru kategorijā.

“Esam patiesi gandarīti par augstu mūsu vadošo produktu novērtējumu starptautiskā līmenī. It īpaši prieks par kafijas liķiera „Moka” sniegumu - šī jau ir otrā starptautiskā godalga, ko “Moka” saņem šogad, apstiprinot savu augsto garšas kvalitāti un “Latvijas balzams” meistaru izcilību. Regulārie panākumi izstādēs veicina mūsu atpazīstamība eksporta tirgos un pierāda, ka esam starp vadošajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem pasaulē,” vērtē “Latvijas balzams” komercdirektors Valters Kaže.

Konkursa žūrijas eksperti izcēluši liķiera piesātināto kafijas garšu ar vieglu vaniļas aromātu un patīkamo saldumu. Tika novērtēts, ka liķieris “Moka” ļoti labi garšo gan tīrā veidā, gan arī kokteiļos.
Valters Kaže uzsver arī  “Rīgas Melnā balzama” panākumus -  tas ir saņēmis apbalvojumus visos konkursos, kuros ir piedalījies līdz šim, izceļot gan dzēriena augstvērtīgas īpašības un kvalitāti, gan arī dizainu.

“International Wine and Spirit Competition” notiek Londonā jau kopš 1969. gada un ir vadošais alkoholisko dzērienu konkurss pasaulē. Tā mērķis ir veicināt pasaules labāko alkoholisko dzērienu kvalitāti un izcilību. 


Konkursā dzērienus vērtē sešu mēnešu garumā vairāk nekā 250 ekspertu aklajās degustācijās un tie tiek analizēti ķīmiskās analīzēs. 


Konkursā ik gadu tiek saņemti pieteikumi ap 90 valstīm no visas pasaules.

Liķieris “Moka” tiek ražots Latvijā vairāk nekā 40 gadus un ir liķieru segmenta līderis pašmāju tirgū. Pērn šī dzēriena pārdošanas apjomi kāpuši par 21.1%, sasniedzot 330,3 tūkstošus litru. 

“Rīgas Melnais balzams” un tā līnijas produkti ir vadošie dzērieni uzņēmuma eksporta portfelī. 2012.gadā ir auguši realizācijas rādītāji “Rīgas Melnajam balzamam ar upeņu garšu”, eksporta tirgū auguši  par 61%, bet vietējā tirgū - par 52%.

Degvīna “Riga Black vodka” ražošana “Latvijas balzamā” tik uzsākta pērnā gada nogalē, vienlaicīgi arī uzsākot eksporta tirgu iekarošanu. Šis augstākās premiālās kvalitātes degvīns pašlaik tiek eksportēts uz Lielbritāniju, Ķīnu un Izraēlu.


Dana Hasana


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts