Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.07.2017

Lauku tūrisms iekaro Japānas tirgu

Jau vairākus gadus Latvijas lauku tūrisma uzņēmēji ievēro jaunu tendenci - uz mūsu laukiem brauc tūristi no Japānas. Gan grupās, gan pa vienam, iepazinuši Rīgu, Rundāli un Siguldu, viņi meklē jaunus galamērķus un tūrisma pieredzes.Japāņus interesē lauku dzīvesveids un daba, sēņošana, amatu prasmes, viņi ir labvēlīgi un ieinteresēti ceļotāji. 

Baltijas reģionu viņi izvēlas vairāku apsvērumu dēļ: esam jauns un tāpēc interesants galamērķis, šeit ir droši, mierīgs klimats bez dabas katastrofām, Baltijas jūras valstīs var ērti nokļūt, pateicoties tiešajiem reisiem no vairākām Japānas pilsētām uz Helsinkiem Somijā. Tālāk ceļš ved uz dienvidiem, apceļojot Igauniju, Latviju un Lietuvu.

2015. gadā Latviju apmeklēja 21 575 japāņu tūristi. Tas ir par 39% vairāk, nekā 2014. gadā, un šī tendence turpina pieaugt. Visbiežāk ceļotāji ierodas vasaras mēnešos un arī septembrī, kad japāņiem tradicionāli ir brīvdienas, ceļojuma vidējais ilgums ir 11-14 dienas.

Lai izveidotu profesionālu un spēcīgu tūrisma piedāvājumu Japānas tirgum, iesaistot tūrisma uzņēmējus laukos, Latvijas lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs” apvienojās kopīgā projektā ar Igaunijas un Dienvidsomijas lauku tūrisma organizācijām un citiem partneriem šajās valstīs, izveidojot sadarbību arī ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūru (LIAA) un Igaunijas un Somijas tūrisma valsts marketingu birojiem. 

Esam beiguši vairāku mēnešu darbu, lai sagatavotu lauku tūrisma produktu rokasgrāmatu"Go rural" (Baudi laukus), kas paredzēta Japānas tūrisma operatoriem, nozares profesionāļiem un ceļotājiem. Rokasgrāmata ir izdota japāņu valodā (pieejama arī angliski digitāli), un tajā iekļauta praktiska informācija, lai saplānotu ceļojumu –maršrutu piemēri, naktsmītnes, nacionālie parki, apskates saimniecības, amatnieku darbnīcas laukos, informācija par transporta iespējām, kā arī Latvijas, Igaunijas un Somijas tūrisma operatoru kontakti. 

Ar šo rokasgrāmatu septembrī dosimies uz nozīmīgāko Japānas tūrisma izstādi JATA Tokijā. 
Rokasgrāmatu var atrast un lejuplādēt „Lauku ceļotāja” mājas lapā www.celotajs.lv sadaļā „publikācijas” (http://www.celotajs.lv/lv/p/view/GoRural_2017 ).

Sagatavošanā ir arī brošūra individuāliem ceļotājiem ar praktisku informāciju, kā saplānot savu ceļojumu, kā nokļūt un ko darīt laukos Dienvidsomijā, Igaunijā un Latvijā, ko plānojam pabeigt un ņemt līdzi uz Japānas tūrisma gadatirgu Tokijā šī gada septembrī.

Šobrīd aktīvi gatavojamies, lai jau jūlijā dotos uz Japānu - semināriem “Baltic Road Show”, kur kopā ar LIAA, mūsu pārstāvi Japānā un Latvijas vēstniecības Japānā pārstāvjiem iepazīstināsim aptuveni 200 Japānas tūrisma nozares profesionāļus un preses pārstāvjus ar Latviju, Igauniju un Somiju kā vienotu tūrisma galamērķi un mūsu kopīgi veidoto tūrisma piedāvājumu laukos. Semināri notiks 10. – 13.07. Osakā, Tokijā un Fukuoā.  

Asnāte Ziemele
LLTA „Lauku ceļotājs”


 

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts