Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

12.04.2021

Lauku tūrisma uzņemēji var pieteikties vides kvalitātes zīmei Zaļais sertifikāts


No jūnija Lauku ceļotājs sāks apsekot Zaļā sertifikāta saņemšanai vai atjaunošanai pieteiktās saimniecības, un kopā ar vides un tūrisma speciālistu komisiju izvērtēt pieteikumus. Tiem, kam sertifikāts ir jāpagarina, saņēmāt no mums e-pastu ar saiti uz kritēriju anketu, kuru lūgums aizpildīt līdz aprīļa beigām. Savukārt, jaunos interesentus lūdzam pietiekties lauku@celotajs.lv, lai varam plānot apsekojumus. Visu par Zaļā sertifikāta saņemšanas nosacījumiem un mārketinga iespējām lasiet šeit.
 
Zaļais sertifikāts tiks izstrādāts arī ēdināšanas uzņēmumiem
Šogad Zaļajam sertifikātam varēs pieteikties arī ēdināšanas uzņēmumi – kafejnīcas, krodziņi, restorāni. Līdz jūnijam tiem būs izstrādāti atsevišķi kritēriji ar skaidrojumiem un risinājumiem. Sertificētie uzņēmumi saņems atpazīstamības zīmi – logo izvietošanai uz ieejas durvīm vai citā redzamā vietā, apliecinot apmeklētājiem, ka uzņēmums ir videi draudzīgs.
 
Zaļā sertifikāta informācijas zīmes tūrisma mītnēs
Papildināsim un izgatavosim uzlīmes-piktogrammas un 8 veidu uzskates lapas izvietošanai Zaļā sertifikāta mītnēs, ar kā palīdzību viesiem tiek parādīts, kādā veidā saimniecība praktizē videi draudzīgu un atbildīgu saimniekošanu. Šīs uzlīmes un uzskates lapas ir: aizejot izslēgt gaismu, ūdens taupīšanas info lapas, atkritumu šķirošanas. Šogad klāstu papildinās jaunas zīmes: Dzeramais ūdens un Videi draudzīgs uzņēmējs. Materiāli digitālā formātā: www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1048.
 
Sagatavosim arī digitālas informācijas pakas saimniecību komunikācijai e-vidē, piem., baneris Zaļajām brīvdienām, FB rāmis, dažādu garuma tekstu un saukļu izvietošana Zaļā sertifikāta komunikācijai.
 
Zaļā sertifikāta apmācība
Sagatavosim 4 tiešsaistes apmācības kursus par videi draudzīgu saimniekošanu lauku tūrisma mītnēs, sertifikāta kritērijiem, skaidrojumiem un risinājumiem, mārketingu. Apmācības kurss ar uzskates līdzekļiem tiks ierakstīts un būs pieejams visiem interesentiem video versijā Lauku ceļotāja YouTube kanālā.
 
Zaļo brīvdienu mārketinga video
Aprīlī un maijā plānojam filmēt sižetu par Zaļajām brīvdienām – atpūtu videi draudzīgās saimniecībās, kas saņēmušas Zaļo sertifikātu. Sižets tiks veidots kā ceļojuma piezīmes. Tā galvenā varone – vides žurnāliste Dace Salnāja ar ģimeni, kurā ir trīs bērni. Ģimenei patīk zaļais dzīvesveids, tādēļ brīvdienām tiek izvēlētas atbilstošas saimniecības. Tās atrast palīdz "Zaļais sertifikāts". Katrā no apmeklētajām saimniecībām atraktīvā veidā no viesa viedokļa tiek parādīts, kas ir tās videi draudzīgās lietas un jomas, kuras Zaļā sertifikāta saimniecības atšķir no citām tūrisma saimniecībām un motivē šādu saimniecību izvēlēties savām brīvdienām.
 
“Zaļā sertifikāta” darbība un saimniecību vērtēša“Zaļā sertifikāta” darbība un saimniecību vērtēšana notiek ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu.
 
Lauku ceļotājs

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts