Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

30.04.2015

"Lauku ceļotājs" sadarbībā ar 97 lauku saimniecībām atver Latvijas laukus

„Kad Gaiziņa pusē redz, kā staltie āžu puikas izved savas meitenes dienas pastaigā un lepni izslietiem ragiem noraugās pāri mazajiem Latvijas pauguriem, lepodamies ar mazo draiskuļu  spriņģošanu – lūk, tas ir pašu un īsts! /saimniecība „Līvi”/
Lauku ceļotājs aicina ieelpot, sajust, sadzirdēt, nogaršot, atklāt un piedzīvot Latvijas laukus, jo tie būs atvērti 13. un 14. jūnijā, kad 97 Latvijas saimniecības gaidīs jūs ciemos. Te varēs iepazīt Latvijas lauku dzīvi, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus, amatniecību, vietējos un savvaļas dzīvniekus. Būs gan darbs, gan atpūta, gan andele, gan mielasts.

Ar akciju mudinām pilsētu iedzīvotājus akcijas dienās doties uz tuvējiem vai tālākiem laukiem un izzināt, cik daudz gardu, interesantu un noderīgu produktu tiek audzēts, ražots un gatavots Latvijas laukos. Saimnieki un saimnieces būs sarūpējuši gan pārsteigumus, ekskursijas, atrakcijas, atlaides, lai priecētu savus apmeklētājus, gan daudz gardumu Līgo un Jāņu svētku galdam.

Kādus Latvijas laukus varēsi iepazīt?
 Gardie lauki. Būs gan sviesta kulšana, gan sklandraušu, kliņģeru, pīrāgu, maizes un lauku tortes cepšana. Varēs nogaršot „gotiņu kažociņā”, jauno medu un ziedputekšņus, ēdamos sausseržus, kārtīgu zivju zupu un Otīlijas zupu. Arī dzeramo klāsts ir plašs: ozolzīļu kafeja, ārstniecības augu tējas, latgaļu alus un kviešu alus, 5 dažādi ziedu un 15 augu-ogļu vīni, 4 veidu liķieri un „Valna glymezs”uzlējums.  

 Maģiskie lauki: Plikām pēdām sajutīsi zāli, vēl pirms Līgo nakts sasiesi pirtsslotiņu, palūgsi akmenim - viņa izturību un sīkstumu, bet ugunsāderei veselību, nesteidzīgi pastaigāsi pa enerģētisko spirāli. Ja dosies pie fazānu pāra, piepildīsies kāda vēlēšanās. Būs iespēja gulēt uz "bišu mājas” un klausīties bišu skaņās.

 Zinātkārie lauki. Uzzināsi, kā tiek cirptas aitas un kā aitām tiek taisīts pedikīrs, kā rodas piens, kā audzēt sliekas vai kāda izskatās Vjetnamas lielvēdercūka. Piedalīsies zelta poda meklēšanā un laucītē varēsi dēstīt un audzēt sīknaudu.  
 Ekstrēmie lauki. Varēsi izmēģināt jaunākos traktorus un kombainus, kā arī pievarēt klinšu sienu un virvju trases vai “ievingrināt rokas” dažādos darbos kā acošana, potēšana, koku vainagu veidošana. Pavisam ekstrēma būs igauņu lāča KARŪ baidīšana, staigāšana ar koka kājām, slēpošana ar 3-vietīgām slēpēm, ripas dzīšana un citas senču izklaides, kā arī 85 m nobrauciens pa trosi ar trulīti.

 Prasmīgie lauki – Iemācīsies vilnas plucināšanu, miltu malšanu, sviesta kulšanu, siera siešanu, sveču liešanu, skalu grozu pīšanu, podu virpošanu uz ripas, kā arī zāģēt ar divrocīgo zāģi, izgatavot skaisto skaidu ar slīmestu un pielikt roku siles grebšanā.

 Slinkie lauki – Nesteidzīgu garu varēsi kurināt dūmu pirti un pērties pēc sentēvu metodēm, pēcāk nakšņot grāfa vai grāfienes guļamistabā vai satikt Blankenfeldes spoku. Tiem, kam vārda diena vai dzimšanas diena īpašas atlaides.

Un visbeidzot!
 Lauki Līgo! Sarūpē gardumus un našķus Jāņu galdam, iemācies siet sieru pēc senču un pēc modernām receptēm, uzzini, kā brūvēt Latgaļu alu pēc sentēvu receptes un nogaršo kviešu alu. Bet ja uzzināsi kā uzvīt īpaši maģisko Jāņu vainagu, noteikti Jāņos satiksi sev mīļoto. 

Atver akcijas mājas lapu šeit un iepazīsties ar visiem akcijas dalībniekiem, kontaktinformāciju un akcijas piedāvājumiem. Akcijas karte palīdzēs sastādīt sev ērtāko maršrutu, lai varētu doties vienas vai divu dienu apmeklējumā pa vairākām saimniecībām. Akcijā piedalās arī virkne naktsmītnes, kuras tieši šajās dienās piedāvā atlaides nakšņošanai. 
Asnāte Ziemele  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts