Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

08.02.2012

Lauksaimnieki meklē arvien jaunas tehnoloģijas


“Šobrīd gaidāmās ražas iznākumu ir grūti prognozēt, jo tādi laikapstākļi kā šogad nav bijuši. Jāgaida pavasaris un tad jau redzēs vai laikapstākļi ražu būs ietekmējuši pozitīvi vai negatīvi. Draudus ražai var sagādāt pēkšņa un strauja temperatūras samazināšanās. Kā arī risks pastāv, ja strauji sāks snigt un sniega kārta kļūst ļoti liela – tas, protams, rada bažas,” norāda Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības centra Augkopības nodaļas vadītāja Ingrīda Grantiņa.

Viens no galvenajiem mērķiem veiksmīgam uzņēmējam – lauksaimniekam – ir izaudzēt kvalitatīvu augstas kvalitātes produkciju pēc iespējas ekonomiski izdevīgāk, ar iespējami mazāk patērētajiem resursiem. Lai to panāktu viens no galvenajiem nosacījumiem ir kvalitatīvs sējas materiāls un pareiza agroķīmijas pielietošana attiecīgajai kultūrai.

Lauksaimnieku vidū ar vien stabilāku lomu augu mēslošanā ieņem lapu mēslojumi. Pamatojums ir meklējams NPK pamatmēslojuma cenas pieaugumā, kas novērojams katru gadu. Pielietojot lapu mēslojumu iespējams samazināt pamatmēslojuma NPK devu uz hektāru, tādā veidā palielinot ražas kvalitāti un ekonomisko izdevīgumu.

SIA Landagro, kas ir oficiālais ZELENIT lapu mēslojuma izplatītājs Baltijā, vadītājs Jānis Krēsliņš norāda uz lauksaimnieku lielo interesi par jaunākās paaudzes polimērajiem lapu mēslojumiem. „Šobrīd saimnieki vēršas pie mums ar interesi izmēģināt jaunu produktu, tajā saskatot perspektīvu un ievērojamu ekonomisko efektu, kas mūsdienās ir ļoti būtiski. Pozitīvi, ka lauksaimnieki pret jaunām tehnoloģijām izturas kopumā pozitīvi, tās apgūstot, novērtējot un izmantojot praksē,” skaidro Jānis Krēsliņš.

 

Sabiedrisko procesu izpētes un žurnālistikas centrs sadarbībā ar
Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības centru un
SIA “Landagro”.

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts