Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.05.2014

Lauksaimniecības kooperatīvi aicina diskutēt par ĢMO Latvijā

Reaģējot uz Eiropas Komisijas (EK) plāniem atļaut ģenētiski modificētas kukurūzas šķirnes audzēšanu, kā arī to, ka Eiropas Savienība un ASV gada beigās gatavojas slēgt Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu (TTIP), Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) aicina Zemkopības ministrijas un citu valsts institūciju amatpersonas uz diskusiju, lai pārrunātu, kā šobrīd Latvijā tiek regulēta ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) klātesamība lauksaimniecības un pārtikas produkcijā un kā tiks nodrošināta Latvijas lauksaimnieku konkurētspēja, ĢMO aizvien vairāk nonākot citu valstu lauksaimniecības ikdienā.

Indulis Jansons, LLKA valdes priekšsēdētājs: „Globālās pārmaiņas pasaules ekonomikā arvien vairāk skar arī mūsu reģionu. Pēdējo gadu laikā, lai veicinātu lauksaimniecības kultūru audzēšanu, tiek ieviestas arvien jaunas inovācijas, no kurām daudzas ir sekmējušas nozares attīstību. ĢMO izmantošana lauksaimniecībā ir jūtīgs temats visā Eiropā - Latvija ir noteikusi ĢMO moratoriju, kamēr daļa valstu ir pieņēmušas lēmumu atļaut audzēt ĢMO kukurūzu. 

Mēs vēlamies no atbildīgajām valsts institūcijām dzirdēt, kā tas ietekmēs mūsu lauksaimnieku konkurētspēju un kādu iespaidu tas atstās uz patērētājiem. Ir svarīgi saprast, kā kopumā šobrīd tiek kontrolēta ĢMO organismu klātbūtne pārtikā šodien Latvijā, un vai patērētāji tiek pietiekami informēti.”
Aicinām mediju pārstāvjus un visus interesentus uz diskusiju „Vai ģenētiski modificēti organismi ir Latvijas lauksaimniecības nākotne?”, kas norisināsies 2014.gada 23.maijā, Rīgā, Republikas laukumā 2, Zemkopības ministrijas 3.stāvā, 314.telpā, no plkst.11.00-14.30.

 Diskusijā piedalīsies profesors Īzaks Rašals, Dr.Habil.Biol., LZA akadēmiķis, LLMZA īstenais loceklis, Augu ģenētikas laboratorijas vadītājs, Latvijas ģenētiķu un selekcionāru biedrības prezidents, Everita Kalvāne, Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Biotehnoloģijas un kvalitātes nodaļas vecākā referente, Ernests Zavadskis, Pārtikas un veterinārā dienesta 

Pārtikas uzraudzības departamenta direktors, Jānis Kažotnieks, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības nodaļas vadītājs, Jānis Ulme, biedrības „Zemes draugi” padomes vadītājs, kā arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstisko organizāciju pārstāvji un valsts institūciju pārstāvji.

 Sabīne Puķe


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts