Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

26.05.2014

Latvisko saulgriežu ielīgošana SAULGRIEZIS 2014 Valmiermuižā, 21. jūnijā

Lai koptu latviskās vasaras saulgriežu tradīcijas, ar Jāņu tradīciju skolu, rituāliem, amatnieku darbnīcām, GARDU MUTI tirdziņu dienas daļā un koncertu etno skaņās, uguns žonglieru izdarībām un dančiem vakarpusē, 21. jūnijā, gada garākajā dienā un īsākajā naktī, Valmiermuižā lielus un mazus Jāņa bērnus aicina uz latvisku ielīgošanu „Saulgriezis 2014”.Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Jāņu sieru, svaigi ceptu maizi, alu, kūpinājumus un citus labumus svinību galdam piedāvās saimnieki lauku labumu tirdziņā „ Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Jau senāk Jāņos no sētas uz sētu gāja Jāņa bērni, apdziedot saimniekus, par apdziedāšanu pieprasot sieru un putojošu alu. Lai būtu ar ko Jāņa bērnus pacienāt un pašiem mieloties, tirdziņš Valmiermuižas pils parkā norisināsies pl. 12:00 – 17:00, uz to sabraucot vairāk nekā 50 mājražotājiem un amatniekiem no tuvākām un tālākām vietām.

Jāņu tradīciju skola un darbnīcas
Dienas vidū pils parkā pie "Valmiermuižas alus" darītavas Jāņu tradīciju skolā un amatnieku darbnīcās būs iespēja izzināt latviskas amatu prasmes un Jāņu rituālus. Svētkus ar rotaļām, senču tradīcijām un dabu un gaismu godinošiem rituāliem kuplinās folkloras kopas "Mežābele" un "Putnis". Viesi tiks mācīti dziedāt Jāņu dziesmas, izzināt Jāņu zāles, pīt vainagus, siet sieru un kārtot Jāņu ugunskuru, bet mazākie Jāņa bērni varēs doties izjādēs zirga vai ponija mugurā. Ikviens radošo dzirksti atklāt varēs audumu krāsošanas un batikošanas, ziepju un ziedūdeņu, kā arī māla podu gatavošanas darbnīcās. Katrs ciemiņš savu roku varēs pielikt arī papīra gatavošanā, izmantojot Latvijas pļavu bagātības.

Tautisko saulgriežu deju koncerts
Saulgriežu svētkos parku lustīgi izdancos arī tuvākā apriņķa tautisko deju kopas. Kā saka, Jāņos jālīgojas, lai labība laukos raženi augtu, par to tad arī gādās dažādu paaudžu tautisko deju ansambļi – „Pastalnieki",  "Solis",  "Līksme", "Luste", "Sadancis”, "Tīne” un "Dzieti".

Postfolka grupu koncerts un danči etno skaņās
Kad vainagi nopīti, siers sasiets un alus izbrūvēts, laiks Līgo dziesmām un latviskiem dančiem vakara koncertā no pl. 19:00 Valmiermuižas pils parkā. Kā pirmie parku pieskandinās Liepājas postfolka grupa "Zari", kam sekos rībinošā latgaļu folkmetāla grupa "Green Novice" un ritma apvienība "Pulsa efekts" ar perkusijām un uguns žonglieru priekšnesumiem. Turpinājumā gan lieli, gan mazi varēs mesties lustīgākajā Jāņu tradicionālajā svētku daļā – latviskajos dančos, kuriem deju soļus ierādīs un mūziku piespēlēs Rīgas danču kluba kapela "Kefir", folka grupa "Māsas Dimantas" un postfolka grupa "Laiksne".Liāna Sāre

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts