Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

28.10.2011

Latvijas vīnziņi sacentīsies par Baltijas čempiona titulu

Šajā nedēļas nogalē Tartu notiks jau sestais Baltijas vīnziņu - sommeljeru čempionāts “Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2011”, kurā par labākā Baltijas vīnziņa titulu sacentīsies arī trīs Latvijas pārstāvji- šī gada Latvijas vīnziņu konkursa uzvarētājs: Ronalds Pētersons (Tallink Hotel Riga), 2. un 3.vietas ieguvēji – Zigmārs Kalniņš (Tallink Hotel Riga) un Kaspars Vēzītis (alkoholisko dzērienu izplatītājs „Skorpions”).

Ikgadējo Baltijas vīnziņu un vīna viesmīļu čempionātu jau sesto gadu organizē AS „LIVIKO” sadarbībā ar Baltijas valstu Vīnziņu asociācijām. Šogad konkursā piedalīsies 12 vīnziņi no Baltijas valstim, kā arī no Somijas, Dānijas un Norvēģijas, kas sacensības padarīs vēl spraigākas.

“Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2011” dalībnieki cīnīsies par šī gada „Vana Tallinn“ kausu, kā arī labākā Baltijas vīnziņa titulu un vīna tūri uz kādu no vīna valstīm.


Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons, vērtējot mūsu jauno vīnziņu izredzes, saka:

„Man ir prieks, ka šogad Baltijas čempionātā Latviju pārstāvēs trīs vīnziņi, kas izrāda neviltotu interesi par savu profesiju un arī pašu konkursu. Lai arī diviem dalībniekiem šis būs pirmais Baltijas čempionāts, uzskatu, ka tas ir mūsu pluss, jo konkurenti nevar prognozēt, ko sagaidīt no šiem dalībniekiem. Mūsu vīnziņi cītīgi gatavojas šim konkursam - pilnveido gan teoriju, gan praktiskās iemaņas, tādēl esmu pārliecināts un ticu, ka pie veiksmes un labvēlīgu apstākļu sakritības, varam sagaidīt mūsējos finālā!“

Finālā, kas notiks sestdien, 29.oktobrī, labākie vīnziņi demonstrēs savas prasmes vīna dekantēšanā un dzirkstoši vīnu pasniegšanas mākslā, kā arī vīna pieskaņošanā ēdienkartei un „aklajās” dzērienu degustācijās. Konkursa dalībnieku sniegumu šogad vērtēs starptautiska žūrija, ko veido pārstāvji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Dānijas Vīnziņu asociācijām.

Sacensības par labākā Baltijas someljēra jeb vīnziņa titulu Baltijā notiek sesto gadu, mainot rīkotājvalsti. 2010.gada konkursā Latvijas pārstāvis Jānis Kaļķis iekļuva finālā un ieguva godpilno 3.vietu.

Baltijas vīziņu čempionāts nosaukts leģendārā igauņu liķiera “Vana Tallinn” vārdā, tādējādi atzīmējot šī slavenā dzēriena un igauņu nacionālā zīmola nozīmi. Savā vairāk nekā simts gadu darbības vēsturē AS “Liviko” tikušas saražotas vairāk nekā 90 miljonu šī slavenā igauņu liķiera pudeles.

Viens no Baltijas lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem - AS “Liviko” dibināta 1898.gadā. Šodien “Liviko” ir ne tikai dzērienu ražotājs, bet arī paplašinājis savu darbību kā izplatītājs un pasaulē atpazīstamu alkohola zīmolu importētājs - Latvijā tā ir SIA „LIVIKO” , kas pārstāv tādus pasaules zīmolus kā Bacardi, Martini, Grey Goose, Baron Otard, Nemiroff, Freixenet, Hardy’s, Robert Mondavi, Paul Masson, Carmen, Louis Jadot, Masi, Marques de Caceres, Castel, Murviedro, Canti, un citi.


Avots: Bartending.lv

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts