Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

20.04.2016

Latvijas tūrisma pārstāvji attīsta interesantus piedāvājumus bērniem

Tā jau ir kļuvusi par labu tradīciju – ar Tērvetes dabas parka rūķiem piedalīties izstādē “Lapsi Messut” (Bērnu pasaule) Helsinkos.

“Lapsi Messut” ir lielākā un košākā izstāde Ziemeļvalstīs, kur ir aptverts viss, kas saista vecākus ar bērniem. Šogad izstāde notika no 14. līdz 17. aprīlim, pulcinot vismaz tikpat daudz apmeklētāju kā pērn, kad to skaits pārsniedza 53 tūkstošus.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta vadošā eksperte Inguna Žīgure stāsta: “Izstāde “Lapsi Messut” gadu gaitā kļūst arvien bagātāka un saistošāka. Šoreiz vairāk nekā iepriekš bija domāts par dažādiem priekšnesumiem, vai tas būtu kāds cirka numurs, muzikāls uzvedums, vai kas cits. 

Mūsu stends atradās izdevīgā vietā netālu no skatuves, tāpēc izstādes apmeklētāji gluži neviļus nonāca līdz mums un Tērvetes rūķiem darba netrūka nevienu brīdi. Mazie pat stājās rindiņā, lai ar savām rokām izurbtu koka ripiņā caurumiņus un tiktu pie pašdarinātas rotaļlietas.”

“Lapsi Messut” ir vieta, kur gaidīti ir gan vecāki ar bērniem, gan vecvecāki, krustvecāki un visi citi, kas gaida un lolo atvasītes. Tērvetes dabas parka Tūrisma informācijas centra vadītāja vietniece Ruta Vazdiķe apliecina, ka sarunās ar apmeklētājiem somi izrādījuši patiesu interesi par atbraukšanu uz Latviju. Jauna tendence bijusi – somu interese par Jūrmalas un citu piejūras teritoriju pludmalēm.

“Kad parādījām kartē, kur atrodas Tērvete, un viņi pārliecinājās, ka tas patiešām ir tuvu Rīgai, somiem radās interese arī par mūsu dabas parku. Somi Rīgu pazīst, daļa ir mūsu galvaspilsētā bijusi, un, ja izbraukums ārpus tās nav tāls, viņiem tas šķiet rosinoši.”

Pēc Rutas Vazdiķes vārdiem, piedalīšanās izstādē devusi jaunu pieredzi un nākamreiz viņi vairāk padomāšot, piemēram, par viesnīcu informācijas apkopošanu. Somi daudz vaicājuši par nakšņošanu, transportu, ceļiem un citām praktiskām lietām.

Latvijas stendā somi atzinīgi novērtēja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (tagad – LIAA Tūrisma departaments) izdoto ģimenes karti un citus, tostarp Jūrmalas tūrisma izdevumus.   

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, pagājušajā gadā viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits no Somijas pieauga par 10,6 % un pārsniedza 83 tūkstošus. Nakšņojumu skaits bija vairāk nekā 150 tūkstoši nakšu, kas ir par 8,4 % vairāk nekā 2014. gadā.

 Inta Briede

  

Vēl ziņas

Jūrmalā durvis vērusi jauna viesnīca Rixwell Collection Seaside Hotel
Valmiermuižas alus šī gada pirmajos trīs mēnešos sasniedzis alus pārdošanas rekordu
Šefpavāru atziņas
Pagarināts eko kampaņas termiņš: pieņem pārstrādei virtuves piederumus līdz maija beigām
Investējot 1,3 miljonus eiro, McDonald’s atver jaunu restorānu Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts