Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

15.07.2011

Latvijas pārtikas kvalitātes shēmu dalībuzņēmumi var saņemt atbalstu dalībai izstādē “Riga Food 2011”

Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūts (LVAEI) un Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2011” organizē Latvijas pārtikas un lauksaimniecības produkcijas ražotājus apvienojošu kopstendu un arī finansiāli atbalstīs mazo un vidējo pārtikas kvalitātes shēmu uzņēmumu dalību tajā.

Stendā aicināti piedalīties Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības shēmas un Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (produkti, kas pazīstami ar marķējumu “Zaļā karotīte”) sertificētie uzņēmumi ar saviem produktiem. Kopstenda organizators palīdzēs apmaksāt daļu no izstādes ekspozīcijas laukuma nomas maksas. Dalību kopstendā var pieteikt līdz 12. augustam, sazinoties ar izstādes rīkotājiem (vairāk info: www.rigafood.lv).

“Esmu gandarīts, ka arī šogad ir izdevies izveidot Latvijas ražotāju atbalsta programmu dalībai “Riga Food”, lai atbalstītu augstas kvalitātes produktu ražošanas uzņēmumus un stiprinātu mūsu uzņēmumu konkurētspēju”, uzskata izstādes “Riga Food” projekta vadītājs Rolands Nežborts.

Kā stāsta LVAEI mārketinga speciāliste Ineta Vilciņa, apvienojot shēmas dalībniekus vienkopus Latvijas pārstāvniecības kopstendā, apmeklētājus informēsim par Latvijas pārtikas kvalitātes shēmām un to produktu pieejamību Latvijas tirgū, kā arī veicināsim iespējamo sadarbības partneru informētību par shēmas produkciju, produktu kvalitāti, marķējumu un iegādes iespējām gan Latvijā, gan eksporta tirgos. Mūsu stendā patērētāji varēs gan produktus nogaršot, gan uzzināt par produktu specifiskajām īpašībām un iegādes iespējām. Kopstendā plānotas arī atraktīvas aktivitātes gan lieliem, gan maziem gardēžiem.

Kā viena no kopstenda aktivitātēm būs arī LVAEI rīkotais konkurss “Zaļās karotītes produktu parāde 2011”, kurā ir aicināti piedalīties visi “Zaļās karotītes” produktu ražotāji. 2011. gadā konkurss notiks četrās nominācijās – “Atbildīgākais uzņēmums vides jautājumos 2011. gadā”, “Saliedētākās komunikācijas uzņēmums 2011. gadā”, “Straujāk augošais apjoms Latvijas tirgū” un “Līdzdalība sabiedrībai būtiskos jautājumos”.

Latvijā darbojas divas akreditētas pārtikas kvalitātes shēmas:
• bioloģiskās lauksaimniecības shēma (84 pārstrādes uzņēmumi, 3534 zemnieku saimniecības uz 01.01.2011.)
• nacionālā pārtikas kvalitātes shēma (45 sertificēts uzņēmums ar 163 produktiem un 429 operatori uz 01.07.2011.).

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2011” notiks 2011. gadā no 7. līdz 10. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi “Riga Food 2011” papildina Gastronomijas festivāls, plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma. Vairāk par izstādi www.rigafood.lv

Ineta Vilciņa, LVAEI mārketinga speciāliste

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts