Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.06.2019

Latvijas iedzīvotāji izvēlās vietējo zīmolu alu

Pētot iedzīvotāju paradumus, noskaidrots, ka no visiem alus baudītājiem lielākā daļa jeb 94% iedzīvotāju izvēlas latviešu zīmolu alu, liecina jaunākā nozares apskata Maxima mazumtirdzniecības kompass dati.

Vietējo zīmolu alu iedzīvotāji galvenokārt izvēlas tādēļ, ka tas garšo labāk – tā norādījuši 66% aptaujāto.

Maxima Latvija iepirkumu departamenta direktors Edvīns Lakstīgala norāda – nedaudz vairāk nekā trešā daļa respondentu atzina, ka iemesli, kāpēc izvēlas Latvijas zīmolu alu ir tā ierastā garša (34%), plašais piedāvājums (26%) un augstā kvalitāte (25%).

“Vērojot pieprasījumu un iedzīvotāju alus baudīšanas paradumus, Maxima veikalos attīstām alus sortimentu – līdz ar vasaras sākumu mūsu veikalos pieejami 55 jauni vietējā zīmola alus, ievērojami paplašinot tieši amata jeb craft alus piedāvājumu. Priecē, ka pētījuma statistika atspoguļojas arī “Maxima” veikalu alus pārdošanas topā – no TOP 5 pirktākajiem aliem, 4 ir vietējā zīmola ali,” tā uzņēmuma pārstāvis.


Savukārt ārvalstu zīmola alu izvēlas 24% respondentu. Vīrieši (28%) biežāk nekā sievietes (19%) patērē ārvalstu zīmolu darināto alu. Tie respondenti, kuri iegādājas ārvalstu brūvējumus, norādījuši, ka visbiežāk izvēlas čehu alu (22%). Tāpat iedzīvotāji izvēlas arī beļģu (17%), vācu (16%), dāņu (12%), nīderlandiešu (7%) un īru (5%) alu.

Pētījums tika veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS 2019. gada aprīlī – tajā piedalījās 1005 respondenti vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Maxima mazumtirdzniecības kompass ir visaptverošs mazumtirdzniecības nozares apskats, kas tapis, balstoties uz Maxima Latvija datiem, kā arī piesaistot pētniekus no tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un izmantojot datus no Centrālās statistikas pārvaldes un citiem avotiem.

Avots: LA.lv

  

Vēl ziņas

Narvesen ievieš jauna koncepta tirdzniecības vietas degvielas uzpildes stacijās
Gardēžu tūrē aicina iepazīt Vidzemi
Riga Food 2021 viesistabā no 9.- 10. septembrim risinās Pavāru kluba Virtuves sarunas
Bērnam pieaug apetīte – ko iesākt?
Berlīnē notiks klātienes pasākums FRUIT LOGISTICA 2022


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts