Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

23.09.2015

Latvijas iedzīvotāji brīvdienās labprāt apceļo Latviju

Latvijas iedzīvotāji savā atvaļinājumā un brīvdienās labprāt vēlas doties ārpus pilsētas robežām, būt pie dabas un apciemot citas Latvijas pilsētas, taču gandrīz vispār neizmanto viesnīcu vai citu izmitināšanas vietu pakalpojumus Latvijā, liecina viesnīcas “Promenade Hotel” nesen veiktā pētījuma rezultāti.

“Šādi dati var būt skaidrojami ar iespēju apmeklēt pilsētas un apskates vietas uz vienu dienu un vakarā doties mājup, apmesties pie draugiem un radiem, vai vienkārši vasaras laikā izmantot iespēju nakšņot teltīs. Daļai Latvijas iedzīvotāju ir arī savas lauku mājas vai vasarnīcas,” norāda viesnīcas “Promenade Hotel” vadītājs Mārtiņš Veiss.

Tāpat pētījumā secināts, ka gandrīz 50% atpūtnieku, kuri nedodas ārzemju ceļojumos, labprāt atvaļinājumu pavada tepat Latvijā, sauļojoties, peldoties, esot pie dabas un gluži vienkārši neko nedarot. Tikai nedaudz mazāks respondentu skaits norādīja, ka savas brīvdienas vēlas pavadīt lietderīgāk un iepazīt vietējo iedzīvotāju kultūru, aplūkot pilsētu un apskatīt ievērojamas vēsturiskas vietas. Jāsecina, ka muzeju, teātra un operas apmeklējums ierindojas pēdējā vietā no aktivitāšu piedāvājuma, un šādu brīvā laika pavadīšanas veidu izvēlētos tikai 14% aptaujāto. 

Lauku tūrismu novērtē ārvalstu viesi, kuri ir sapratuši, ka Latvijā ir daudz skaistu un neizzinātu vietu, kuras apmeklēt ārpus galvaspilsētas robežām. Tas attiecas gan uz vasaras periodu, gan citām sezonām. CSP apkopotie dati liecina, ka šī gada 2. ceturksnī reģionos (neskaitot Rīgu un pierīgu) viesnīcās un viesu namos ir apmetušies gandrīz 120,000 viesu, no kuriem tikai 25% ir bijuši vietējie tūristi. Lai arī katru gadu ir vērojams neliels, bet stabils procentuāls pieaugums vairākdienu atpūtas braucieniem, uz ārvalstu tūristu fona vietējie iedzīvotāji viesnīcu pakalpojumus izvēlas samērā reti. 

Mārtiņš Veiss skaidro: “Pēdējo gadu laikā vērojams, ka divkāršojies vācu tūristu skaits, no kuriem daudzi uz Liepāju dodas, lai meklētu savus radiniekus un pētītu dzimtas koku. Šogad arī krievu tūristu skaits, salīdzinot ar Jūrmalu, Liepājā nav ievērojami krities. Savukārt par latviešu tūristu jāsaka, ka lai arī tendence doties vairāku dienu atpūtas braucienos pamazām pieaug, tomēr tas nenotiek strauji. Tādēļ viesnīcām un cita veida naktsmītnēm nepārtraukti jādomā par piedāvājumiem, kas vietējo tūristu uzrunātu gan cenas, gan komforta ziņā.”

Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumu pētījums veikts pēc “Promenade Hotel” pasūtījuma Latvijas interneta lietotāju vidū un tajā piedalījušies 542 respondenti.


Kaspars Beķeris

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts