Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

21.09.2020

Latvijas iedzīvotāji aicināti iepazīt Gruzijas vīnus


Līdz 23. septembrim, tirdzniecības centrā Akropole projekta Iepazīsti Gruzijas vīnus ietvaros norisinās pirmā Gruzijas vīnu degustācija. Tā tiek realizēta informatīvās kampaņas ietvaros, lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar plašo piedāvājumu un lauztu līdz šim pastāvošos stereotipus par Gruzijas vīniem. 

Vecinot Latvijas un Gruzijas savstarpējo sadarbību, kopš šī gada vasaras, Latvijā tiek īstenota informatīvā kampaņa, lai iepazīstinātu mūsu valsts iedzīvotājus ar vienu no senākajām Gruzijas tautsaimniecības nozarēm – vīna darīšanu. Sadarbojoties ar Gruzijas zemkopības ministriju, Latvija kļuva par pirmo Baltijas valsti, kurā tiek organizēti pasākumi, lai sniegtu iespēju izgaršot un iepazīt Gruzijas vīnus, kas radīti pēc senām un izkoptām tradīcijām. Šobrīd Gruzijā vīni tiek darināti no vairāk nekā 500 dažādām vīnogu šķirnēm, izmantojot dažādas vīnu darīšanas metodes. Ņemot vērā to, ka Latvijā pieejams tikai neliela daļa no plašā sortimenta, projekta ietvaros vīnu piedāvājumu Latvijā plānots paplašināt. 

Līdz pat 23. septembrim, tirdzniecības centrā Akropole veikala apmeklētājiem no plkst. 12:00 – 20:00 ir iespēja viesoties degustācijas stendā, lai iepazītu, izgaršotu Gruzijas vīnus un atrastu savām garšas kārpiņām tīkamāko. Degustācijas, projekta ietvaros, drīzumā gaidāmas arī citos Latvijas tirdzniecības centros, lai plašāk iepazīstinātu iedzīvotājus ar bagātīgo Gruzijas vīnu garšas buķeti. 

2019. gadā Gruzija eksportēja teju 94 miljonus vīna pudeļu uz 53 dažādām pasaules valstīm. Jau šobrīd Latvija ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem tirgiem Eiropā Gruzijas vīnam - vērtējot šī gada pirmo mēnešus, attiecībā pret 2019. gadu, Latvijā vērojams 30% eksporta pieaugums. 


Gita Sauka 


ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA. 


  

Vēl ziņas

Katrs sestais Latvijas iedzīvotājs pērn pirmoreiz izmēģināja pārtikas iegādi internetā
Maxima vakcinācijas veikšanai rosina izmantot lielveikalu infrastruktūru
Maxima pērn ziedojusi 230 000 pārtikas produktu
Amber Beverage Group apbalvota kā vadošā starptautiskā dzērienu nozares kompānija 2020. gadā
Lidosta Rīga gadu noslēdz ar pasažieru skaita kritumu par vairāk nekā 74%


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts