Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.02.2017

Latvijas Barista čempionāts - Rīgas Gailis, no 10.-12. februārim

T/C Riga Plaza, 10.-12. februārī notiks Latvijas Barista čempionāts - Rīgas Gailis!

Ugunīgā gaiļa gadā tiks izvirzīti jau 3 uzvarētāji, kas pārstāvēs Latviju arī Pasaules čempionātā - labākais barista (Barista), labākais brūvētājs (Brewers Cup) un labākais kafijas degustētājs (Cup Taster)!

Līdz ar to, šogad viss pasākums trīs reizes vērienīgāks!

Lai vairāk iepazīstinātu ikvienu ar šī pasākuma norisi, izklāsīsim par ikkatru no stafetēm!

- Barista - čempionāta klasiskā stafete, kurā dalībniekam ir 7 tiesnešu komandai jāparāda savas prezentācijas, runas, iztēles un kafijas pagatavošanas prasmes. Dalībnieks prezentē sevis izmeklētu kafiju 3 dažādās formās - espresso, piena dzēriens un autordzēriens. Tiesneši espresso dzērienā meklē perfektu garšas balansu ar daudzveidīgām aromātu notīm, piena dzērienā - nevainojamu espresso un piena sinerģiju un perfektu uzputota piena tekstūru, savukārt, autordzēriens atspoguļo dalībnieka radošo mākslu uz sava espresso pamata uzbūvēt kafijas kokteili, kas paspilgtina esošā espresso garšas notis. Šis viss notiek 15 minūtēsm dalībniekam stāstot par pagatavošanas procesu un prezentējot savus ideālus. Šīs stafetes uzvarētājs Latviju pārstāvēs 2017.gada novembrī, Dienvidkorejā notiekošajā Pasaules Barista čempionātā! 

- Brewer's Cup - stafete, kas ļauj izpausties tiem, kam tuvākas ir alternatīvās kafijas pagatavošanas metodes. Dalībnieks 4 tiesnešu komandai rādīs savas prasmes darbā ar kādu no alternatīvajiem kafijas pagatavošanas veidiem - Chemex, V60, Aeropress, Syphon vai kādu citu. Gluži kā Barista stafetē, dalībnieks cīnīsies ar sevis izmeklētu kafiju, pagatavos to, viņaprāt, labākajā pagatavošanas metodē 10 minūtēs. Uzvarētājs brauks cīnīties ar citiem brūvētājiem 2017.gada jūnijā, Ungārijā!

- Cup Tasters - iespējams dinamiskākā stafete šajā čempionātā, kas parāda to, cik Barista ir trenēts sajust garšu atšķirības. Baristam tiek doti 8 kafiju komplekti, katrā komplektā 3 krūzes kafijas, no kurām 2 ir vienādas un 1 atšķiras. Dalībniekam ir precīzi jānorāda atšķirīgās krūzītes pēc iespējas ātrākā laikā. Paralēli sacenšas 4 dalībnieki, un uzvar tas, kurš, pirmkārt, ir atradis vairāk atšķirīgās krūzītes. Ja divi vai vairāki dalībnieki ir atraduši vienādu skaitu atšķirīgās krūzes - uzvar tas, kurš to ir izdarījis ātrāk! Uzvarētājs sēdīsies vienā lidmašīnā ar Brewer's Cup uzvarētāju un 2017.gada jūnijā dosies uz Ungāriju.Papildus informācija  - https://www.facebook.com/scaelatvia

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts