Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.07.2013

„Latvijas balzams” veikaliem pāreja uz eiro izmaksās ap 15 tūkstošiem eiro.

Papildus slogs tirgotājiem - obligātās  videonovērošanas ieviešana no 1.janvāra.

Kā informē „Latvijas balzams” (LB) specializēto veikalu tīkla vadītājs Pāvels Fiļipovs, uzņēmums aktīvi strādā pie uzskaites sistēmu un kases aparātu pielāgošanas eiro valūtas izmantošanai, kas veido lielākās izmaksu pozīcijas pārejā uz eiro. Pēc aplēsēm ieguldījumi, kas nodrošinās pāreju uz Eiropas vienotās valūtas izmantošanu LB veikalu darbībā, veidos aptuveni 15 tūkstošus eiro. Izmaksas ietver kā uzņēmuma IT sistēmu pielāgošanu, tā arī darbinieku apmācības izdevumus. 

Jau drīzumā „Latvijas balzams” veikalos cenas atspoguļos arī eiro valūtā, lai pakāpeniski pieradinātu patērētājus. „Tā kā cenu izteiksme eiro valūtā jebkurā gadījumā būs lielāka nekā latos, mūsuprāt ir ļoti būtiski iespējami ātrāk sākt norādīt izmaksas abās valūtās. Tas arī veicinās patērētāju uzticēšanos un neradīs liekas aizdomas par cenu kāpinājumu, jo tiks izmantots noteiktais eiro apmaiņas kurss. Kā arī tas ļaus patērētājiem pakāpeniski pielāgoties preču vērtībai jaunajā eiro valūtā.”, pauž „Latvijas balzams” veikalu tīkla vadītājs Pāvels Fiļipovs.  

Viņš atzīmē, ka pagaidām nav novērots, ka iedzīvotāji veiktu izteikti lielākus alkoholisko dzērienu pirkumus, kas liecinātu par uzkrājumu veidošanu pirms valūtas nomaiņas. 

Kā būtisku papildus slogu tirgotājiem uzņēmējs vērtē izmaksas, ko radīs nupat pieņemtie grozījumi „Alkoholisko dzērienu aprites likumā”, kas paredz obligātās videonovērošanas ieviešanu visās alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietās, sākot ar nākamā gada 1.janvāri, kā arī plānoto elektroenerģijas sadārdzināšanos. 

„Latvijas balzams” (LB) veikalu vadītājs Pāvels Fiļipovs norāda: „Paralēli ar eiro ieviešanas pasākumiem valdība ir „parūpējusies” , lai izmaksu slogs tirgotājiem šogad un nākamgad būtu vēl lielāks – obligātā prasība par videonovērošanas ieviešanu alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietās ar nākamā gada 1.janvāri un  plānotais elektroenerģijas tarifu kāpumu dod pamatu runāt par nelabvēlīgu apstākļu kopumu un būtiskām papildus izmaksām, kas varētu būt kritiskas virknei tirgotāju”. 

„LB veikali” kā Latvijas Tirgotāju asociācijas biedrs drīzumā pievienosies iniciatīvai „Godīgs eiro ieviesējs tirdzniecībā”, ko 2013.gada 12.jūlijā parakstīja Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Latvijas Līzingu devēju asociācija, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Tirgotāju asociācija, apliecinot savu biedru atbalstu godprātīgas uzņēmējdarbības principiem.

 Tie paredz, ka tirgotāji apņemas rūpīgi un taupīgi īstenot visas aktivitātes, kas ir saistītas ar pāreju no lata uz eiro, tostarp, pircēju informēšanu un izglītošanu par preces cenu latos un eiro naudas maiņas periodā. 

Pāvels Fiļipovs


  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts