Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

02.08.2012

„Latvijas balzams” uzsāk jauna sidra ražošanu un eksportu

„Latvijas balzams” ir uzsācis jauna ābolu sidra „Apple Garden” ražošanu un eksportu. Šī ir unikālā „Latvijas balzamā” radītā sausā sidra recepte, kuras pamatā ir 100% ābolu sula. Kā galvenais jaunā sidra noieta tirgus tiek plānota Igaunija, uz kuru jau uzsākts šī produkta eksports. Šogad līdz gada beigām Igaunijā plānots realizēt ap 30 000 sidra „Apple Garden” pudelēm. Uzņēmumā norāda, ka perspektīvā šo sidru plānots eksportēt arī uz citām Eiropas valstīm. 

Kā stāsta AS” Latvijas balzams” Zīmolu direktors Valters Kaže, sidru segments, lai arī salīdzinoši jauns Baltijas tirgum, pēdējos gados izteikti aug – tā 2011.gadā Baltijas sidru tirgus uzrādīja 10% pieaugumu un stabili augošu patērētāju pieprasījumu. 

„Lai arī mēs pagaidām nevaram runāt par sidra ražošanu un lietošanu kā tradīciju, kā tas ir, piemēram, Apvienotajā Karalistē, Vācijā vai citās Eiropas zemēs, tomēr patērētāju aptaujas liecina, ka arī Baltijas pircēju gaume mainās – tieši sauso sidru segments kļūst arvien populārāks. Kā galveno šī jaunā produkta tirgu pašlaik redzam Igauniju, kur jau izveidojies izteikts pieprasījums tieši pēc sausā sidra, bet perspektīvā tie ir arī citi Eiropas tirgi”, uzsver Valters Kaže. 

Sausais sidrs „Apple Garden” veiksmīgi turpina „Latvijas balzama” tehnologu izkoptās dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražošanas tradīcijas, un ir divpadsmitais jaunais produkts, ko šogad radījis Latvijas tradīcijām bagātākais dzērienu ražotājs „Latvijas balzams”. Sidrs būs pieejams „Latvijas balzama” veikalos un citās veikalu ķēdēs, pildīts brūnās 0.75l tilpuma stikla pudelēs. 


AS Latvijas balzams ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā, ar tradīcijām bagātu vēsturi, kopš 1900.gada.  Tā lielākais lepnums Rīgas Melnais balzams ir viens no vissenākajiem alkoholisko dzērienu zīmoliem Eiropā ar pirmsākumu jau 1752. gadā. Uzņēmumam Rīgā pieder dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu, kā arī stipro alkoholisko dzērienu ražotne. 

AS Latvijas balzams nodrošina vairāk nekā 600 darba vietas, un  ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. AS Latvijas balzams ar vairāk  kā 100 produktu nosaukumiem pārstāvēts gandrīz visos stipro un vieglo alkoholisko dzērienu segmentos, no kuriem vairākos ir izteikts tirgus līderis Latvijā. Starp ražotajiem produktiem ir tādi pasaulē atzīti zīmoli kā Stolichnaya, Moskovskaya, Rīgas Melnais balzams un Rīgas šampanietis. 

AS Latvijas balzams ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem - tā produkcija pieejama vairāk nekā 160 valstīs ar SPI Group starpniecību un 30 pasaules valstīs tiešā eksporta celā. Uzņēmuma kvalitātes vadības sistēma ir sertificēta saskaņā ar ISO standartiem. Produkcijas augsto kvalitāti apliecina ne tikai simtiem apbalvojumu dažādos pašmāju un starptautiskos konkursos gūtie kvalitātes sertifikāti, bet arī gadu desmitos iemantotā patērētāju uzticība. Ražošanā ieviesti starptautiski kvalitātes standarti, tie piemēroti arī izejvielu iepirkumam, iepakojumam, darba kultūrai. 2012.gada maijā AS Latvijas balzams ieguva sudraba medaļu Ilgtspējas indeksā, kas apliecina mērķtiecīgu darbu uzņēmuma iekšējo procesu efektivizācijā un risku vadībā. 
Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts