Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.10.2017

Latvijas balzams” sniedzis pamatojumu par likumā paredzēto uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi

Vakar notikušajā Nacionālās apvienības un Ekonomikas ministrijas sanāksmē “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns atbildēja uz politiķu uzdotajiem jautājumiem saistībā ar Likumā par uzņēmuma ienākuma nodokli paredzēto nodokļa atlaidi lielu investīciju gadījumā. Sarunā tika skarti jautājumi par plānotā investīciju projekta būtību, ieguldījumu veidu un Latvijas tautsaimniecības ieguvumiem investīciju projekta noslēgumā.

“Šis ir nozīmīgs lēmums, par ko ir jālemj valdībai. Tāpēc mēs novērtējam iespēju tikties ar politiķiem klātienē, lai izrunātu mūsu nodomus vēsturiskās “Latvijas balzama” ražotnes paplašināšanā un modernizācijā. Mēs jau iepriekš esam teikuši, ka projekta pabeigšana rezultēsies ar uzņēmuma konkurētspējas palielināšanu un efektivitātes paaugstināšanu reģiona ražotāju vidū. Investīciju projekta kopējās izmaksas ir plānotas 23 miljonu eiro apmērā. Šādas tikšanās, kur varam nepastarpināti skaidrot projekta būtību, ir daļa no procesa, un mēs saprotam, ka valdībai var būt nepieciešams vēl papildus laiks, lai detalizēti iepazītos ar projektu. Esam pārliecināti, ka  valdība izprot, cik nozīmīgi ir tas, ka viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem un darba devējiem valstī attīsta ražošanu un nodrošina augstus eksporta apjomus, un ka tuvākajās valdībās sēdēs tiks pieņemts pozitīvs lēmums,” pauž I. Geidāns. 

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem valstī – katru gadu nodokļos uzņēmums valsts budžetā ieskaita aptuveni 50 miljonus eiro un projekta realizācijas gadījumā 10 gadu laikā nodokļos valsts saņemtu vēl 6,4 miljonus eiro. AS “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijas valstīs, kas ražo vairāk nekā 100 dažādu zīmolu dzērienus. Uzņēmuma produkcija tiek pārdota vairāk nekā 170 eksporta tirgos ar “SPI Group” starpniecību, kā arī vairāk nekā 42 tirgos AS “Latvijas balzams” tiešā eksporta ceļā.Sabīne Rutka

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts