Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

16.06.2021

Latvijas balzams radījis jaunu dzērienu ar kaņepju garšu


Ar kaņepēm bagātinātiem pārtikas produktiem un dzērieniem kļūstot arvien populārākiem visā pasaulē, arī Latvijā tapis inovatīvs šīs tendences dzēriens – stiprais alkoholiskais dzēriens Hektors ar kaņepju garšu. Baltijas vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs AS “Latvijas balzams” jau saražojis pirmo šī dzēriena partiju, kas atrodama “Latvijas balzams veikali” tirdzniecības ķēdē un interneta veikalā; drīzumā jaunais dzēriens būs pieejams arī citās tirdzniecības ķēdēs.

“Šāda veida dzērieni jau vairāk nekā divus gadus gūst plašu patērētāju atzinību tādās lielvalstīs, kā piemēram, ASV, un tiek prognozēts, ka līdz 2027. gadam šādu dzērienu pārdošanas apjoms sasniegs 8,5 miljardus dolāru,” stāsta Intars Geidāns, AS Latvijas balzams valdes priekšsēdētājs.

“Brendiju un konjaku kategorijā zīmols Hektors ir otrais lielākais zīmols Latvijā pēc apjoma, tajā pašā laikā līdz ar jaunā produkta ražošanas uzsākšanu droši varam apgalvot, ka šis ir Nr.1 drosmīgākais zīmols savā kategorijā,” komentē Intars Geidāns. 

Dzēriena neatkārtojamo buķeti veido inovatīvā kaņepju garšas kombinācija ar izsmalcinātajām ābolu un kafijas pupiņu garšām. “Hektors” aromātā jūtamas delikātas vaniļas un ozolkoka notis, mijiedarbībā ar kaņepes auga aromātu. Dzēriena oriģinālā garšas un aromāta kombinācija padara to par īpašu baudījumu svaigas un maigas garšas cienītājiem.

Dzēriens tiek ražots 30 grādu stiprumā (30%ABV) un tam nepiemīt papildus apreibinošas vai halucināciju izraisošas spējas, kas raksturīgas kannabinoīdiem.

Akciju sabiedrība “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā ar tradīcijām bagātu vēsturi kopš 1900. gada. Uzņēmumam pieder divas alkoholisko dzērienu ražotnes Rīgā – stipro alkoholisko dzērienu ražotne un dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražotne. “Latvijas balzams” ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem – tā produkcija pieejama 180 pasaules valstīs, kā arī uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. Kopš 2015. gada uzņēmums ir daļa no Amber Beverage Group.

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Sabīne Rutka

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts