Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

26.06.2014

“Latvijas balzama” veikali: šogad Jāņos alu pirkuši mazāk

Līgo svētkos “Latvijas balzama’’ (LB) specializētajos alkoholisko dzērienu veikalos pārdošanas apjoms audzis par 10%, salīdzinot ar svētku dienām pērn. Vecrīgas veikalos apgrozījums Līgo svētku dienās audzis par 25 %, bet veikalos reģionos reģistrēts pat 35% pārdošanas apjoma kāpums. 

„Vasarai neraksturīgi vēsais laiks atstājis ietekmi arī uz patērētāju izvēli – šogad Jāņos novērots 20% kritums alus un bezalkoholisko dzērienu pārdošanā. Savukārt stipro dzērienu segmentā bija izteikts apgrozījuma pieaugums,” stāsta LB veikalu tirdzniecības vadītāja Daiva Koroševska.

Līgo svētkos „Latvijas balzama” veikalos par 20% audzis degvīnu pārdošanas apjoms, kā populārākos zīmolus izdalot „3 graudu”, „Riga Black Vodka” un  „Stolichnaya”. Arī brendija un balzama segmentā novērots attiecīgi 43% un 26% pārdošanas apjoma pieaugums. Vieglo dzērienu vidū populārākie bijuši 3 litru vīna iepakojumi (Bag in Box), pēc kuriem pieprasījums audzis par 30%. 

Nepārtikas preču kategorijā, ko piedāvā veikali (suvenīri, T-krekli un citas dāvanas), pieprasījums Jāņos audzis vairāk par pusi jeb par 60%, salīdzinot ar pērno gadu. 

Lai arī cenu norādīšana latos un eiro paralēli tirdzniecībā Latvijā oficiāli vairs netiks prasīta no 1.jūlija, „Latvijas balzama” veikalos cenas abās valūtās tiks saglabātas vēl visu vasaru, tādējādi nodrošinot godīgu un caurspīdīgu cenu politiku.

Šobrīd Latvijā ir 46 “Latvijas balzama’’ specializētie veikali, kas pieder S.P.I. Group uzņēmumam SIA “Bravo”. Veikalos iespējams iegādāties visus AS “Latvijas balzams” dzērienus, kā arī plašu klāstu importētos alkoholiskos dzērienus un citus produktus. SIA “Bravo” piederošo “Latvijas balzams” veikalu kopējais apgrozījums 2013. gadā veidoja 13 miljonus EUR, ieskaitot PVN. Uzņēmums nodarbina 150 cilvēku. 

Dana Hasana

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts