Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.11.2019

Latvijas āboli ripo pa Sidra ceļu


Lai arī pagaidām vēl sidrs nepieder pie Latvijas nacionālajiem dzērieniem, sidra kultūra Latvijā strauji attīstās, un Latvijas sidram ir visas izredzes kļūt par vienu no Latvijas atpazīstamības zīmēm. Kas ļauj to apgalvot? Pirmkārt, sidra darīšanai lieliski der vietējās ābolu šķirnes, jo Latvijas platuma grādos augošie āboli piešķir tam unikālu garšu un smaržu. Otrkārt, mums ir izkoptas augļkopības tradīcijas un netrūkst labu, arī bioloģiski sertificētu ābeļdārzu. Treškārt, sidra darīšanas entuziasti pēdējos gados ir uzkrājuši vērā ņemamu pieredzi un pacēluši sidra darīšanu profesionālā līmenī, gūstot balvas starptautiskos sidra konkursos.

„Sidra ceļš” ir jauns tūrisma piedāvājums, kas aicina viegli reibinošā un pēc āboliem smaržojošā ceļojumā ciemos pie Latvijas sidrdariem un tiem, kas īsto ābolu sidru ceļ galdā savās viesu mājās un restorānos un degustāciju darbnīcās. Viņi ir gatavi iepazīstināt ar daudzveidīgo sidra pasauli – sidra stiliem, sidra baudīšanas tradīcijām un sidra gatavošanas niansēm. Sidrdarus vieno pārliecība par to, ka šis elegantais dzēriens ir pelnījis gan reprezentēt mūsu valsti svinīgās pieņemšanās, gan bagātināt un izcelt ēdiena garšu restorāna vakariņās. Ne visi zina, ka sidram ir zemāks alkohola līmenis, nekā vīnam, tādēļ šis dzēriens iederēsies gan svētku brīžos, gan vienkārši tiekoties ar draugiem. 

 „Sidra ceļa” aizsācēji ir aktīvākie Latvijas sidrdari: “Mr. Plūme sidra darītava”, “Turkalnes muižas klēts”, “Naukšēnu vīna darītava”, „Tālavas sidrs", “Abavas vīna darītava”, sidra darītava “Abuls”. Ikviens no viņiem ir patiess īstā, dabīgā sidra entuziasts un jau tagad savās ražotnēs un ābeļdārzos uzņem apkelētājus, stāstot par Latvijas sidra tapšanu un baudīšanu, popularizējot sidra kultūru. Kopā ar mums, “Lauku ceļotāju”, ir gatavi veidot tūrisma produktu, Latvijas un ārzemju viesus aicinot doties “Sidra ceļā”.

Aicinām arī citus interesentus, kuri ražo dabīgo sidru, audzē ābolus, un/vai pasniedz sidru savos restorānos, pievienoties „Sidra ceļam”. Esat aicināti arī tad, ja vēl nejūtaties droši sidra pasaulē, bet vēlaties to iepazīt. „Sidra ceļa” dalībnieki dalīsies savās zināšanās un pieredzē, veidosim kopīgu marektinga pasākumus Latvijā un ārzemēs, lai „Sidra ceļš” kļūtu par spēcīgu un aizraujošu tūrisma piedāvājumu 

Informācija par „Sidra ceļa” projektu, pieteikšanās dalībai: Ilona Grinliņa-Orniņa, ilona@celotajs.lv, tel: 67617600, vai aizpildot anketu ej.uz/sidracelsanketa.Asnāte Ziemele  Par biedrību „Lauku ceļotājs”: Biedrība „Lauku ceļotājs” ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, dibināta 1993. gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. „Lauku ceļotājs” pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. „Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.Projekts „Sidra ceļš" (Nr.19-00-A01630-000001) tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu. „Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai – Eiropa investē lauku apvidos”. Par projektu: https://www.celotajs.lv/lv/project/20/project 

  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts