Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.05.2022

Latvijā strauji aug vegānisko recepšu popularitāte


Ilgtspējīga dzīvesveida popularitāte pasaulē turpina pieaugt. Par to liecina arī Rimi lietotnes pārtikas atkritumu mazināšanai “Iztukšo savu ledusskapi” lietotāju paradumi: arvien lielāka interese vērojama par vegāniem piemērotu ēdienu. Izvēloties, kādas receptes ģenerēt no virtuves krājumos atrodamajiem produktiem, šobrīd 18% jeb gandrīz katra piektā meklētā recepte ir vegāniska. Lietotāji meklē arī meksikāņu (11%) un itāļu (9%) ēdienus; tāpat cilvēki interesējas par indiešu virtuvi un salātu receptēm, kā arī par ēdienu, ko var pagatavot bez liekām taukvielām.

Kā liecina Rimi apkopotā informācija, pēdējo pāris mēnešu laikā ievērojami samazinājusies veģetāru ēdienu un itāļu virtuves popularitāte, toties strauji pieaugusi interese par meksikāņu ēdieniem. Savukārt vegānisko recepšu meklējumu skaits kopš janvāra pieaudzis par 3 procentpunktiem, un interese par tām gandrīz divas reizes apsteidz visus citus meklējumus.

Populārākās ēdienu sastāvdaļas un produkti, no kuriem cilvēki vēlas pagatavot gardas maltītes, ir ķiploki, burkāni, pasta, piens, dažādu veidu maize, sarkanās pupiņas, griķi, kā arī Āzijas virtuvei raksturīgais ingvers un malta kurkuma. 

“Fakts, ka kopš janvāra ievērojami pieaudzis vegānisku recepšu meklējumu skaits, varētu būt saistīts ar to, ka pēc Jaunā gada svinībām daudzi apņemas izdarīt ilgtspējīgākas un atbildīgākas izvēles, varbūt arī pāriet uz vieglāku, svaigāku uzturu. Ne viens vien šo apņemšanos labprāt īsteno ne tikai janvārī, bet arī turpmāk un īsto vegāniskā dzīvesveida pievilcību atklāj vien ar laiku, iepazīstot jaunas garšas un produktus un izmēģinot jaunas receptes. Prieks, ka Rimi šajā ceļā var būt kopā ar saviem pircējiem un palīdzēt ielūkoties aiz ierastā apvāršņa!” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Rimi digitālais rīks “Iztukšo ledusskapi” ļauj tikai ar dažiem klikšķiem pastāstīt par produktiem, kuri aizķērušies ledusskapjos un pieliekamajā; mākslīgā intelekta šefpavārs paveic pārējo darbu, apvienojot sastāvdaļas gardu ēdienu receptēs. Rīka lietotājiem pieejams teju neskaitāms recepšu klāsts – sacepumi, zupas, picas, makaronu ēdieni, salāti, tako, risoto, pīrāgi, sautējumi un daudzi citi ēdieni, kas piemēroti visdažādākajām gaumēm. 

Lietotne “Iztukšo savu ledusskapi” bez maksas pieejama šeit: https://www.rimi.lv/iztukso-savu-ledusskapi Juris Šleiers

  

Vēl ziņas

Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts