Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.08.2020

Latvijā labākos piena produktus paziņos izstādē Riga Food 2020


Kooperatīvā sabiedrība Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1  un  biedrību Latvijas Iepakojuma asociācija izsludina un organizē Latvijā ražoto piena produktu konkursu, kā arī iepakojuma konkursu 2019./2020. gadā radītajiem piena produktiem. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti 9. septembrī pārtikas izstādē “Riga Food 2020”. 

Šogad Latvijā ražoto piena produktu konkursā noteiks labākos šādās kategorijās: “Vājpiena biezpiens ar tauku saturu līdz 0,5 %”,  “2019./2020. gada jaunais piena produkts” un “2019./2020. gada jaunā piena produkta iepakojums”.

Latvijā ražoto piena produktu konkurss notiks jau divdesmit ceturto reizi, un tas ir guvis ievērojamu piensaimnieku atsaucību, kā arī profesionāļu un gardēžu novērtējumu. Dalība konkursā Latvijas piena pārstrādātājiem sniedz lielisku iespēju parādīt savu radošo izdomu gan inovatīvu produktu, gan jaunu garšu radīšanā. Katrs produktu ražotājs cenšas pārsteigt patērētāju ar ko nebijušu, parādot piena produktu daudzveidību. 

“Piena produktu konkurss ir kļuvis par tradīciju gan piena produktu ražotājiem, gan lielai daļai patērētāju, īpaši tiem, kas seko jaunumiem un produktu kvalitātei. Viens no svarīgākajiem LPCS uzdevumiem ir Latvijā ražoto piena produktu popularizēšana sabiedrībā, kā arī to kvalitātes un dabīgās izcelsmes apliecināšana. Šī uzņēmumiem ir lieliska iespēja jauno produktu īsā laikā padarīt pazīstamāku. Ceru, ka šo iespēju izmantos gan tie, kuri piedalās konkursā katru gadu, gan arī jauni dalībnieki. Šogad jaunos piena produktus vērtēsim gan degustējot, gan analizējot iepakojuma funkcionalitāti, materiāla atbilstību, ekoloģiskumu, ilgtspēju, dizainu un marķējumu.  Visiem vēlu veiksmi!” – tā LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Latvijā reģistrētie piena pārstrādes uzņēmumi ir aicināti pieteikt dalību! 
Lai piedalītos piena produktu un iepakojuma konkursā, pretendentiem ir jāiesniedz rakstisks pieteikums LPCS uz e-pastu: info@piensaimniekusavieniba.lv līdz 2020. gada 17. augustam. Vairāk informācijas var iegūt, zvanot pa tālruni: +371 22035399  vai rakstot uz e-pastu Zanei Jonaitei: info@piensaimniekusavieniba.lv. Ar konkursa nolikumu var iepazīties internetā: www.piensaimniekusavieniba.lv un www.rigafood.lv.

Profesionāla žūrija
Šī gada konkursa žūrijas komisija: konkursa žūrijas komisijas vadītāja, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas katedras vadošā pētniece, profesore Dr. sc. ing. Inga Ciproviča, LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” Kvalitātes nodaļas vecākā eksperte Inese Ozollapa, Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante, diētas ārste Lolita Neimane, “Maxima Latvija” Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava,  “Rimi Latvia” piena produktu kategorijas vadītāja Marta Gernere, biedrības “Latvijas Iepakojuma asociācijas” valdes priekšsēdētāja, Pasaules Iepakojuma organizācijas valdes locekle, Eiropas Iepakojuma institūciju konsorcija biedre Iveta Krauja un “Latvijas Zaļais punkts” direktora vietniece, vides pārvaldības projektu vadītāja Laura Berga. 

Labāko apbalvošana
Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti uzreiz pēc starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2020” oficiālās atklāšanas ceremonijas 9. septembrī konferenču zālē Nr. 3. Visās produktu kategorijās pirmo trīs vietu ieguvēji saņems “Riga Food 2020” zelta, sudraba un bronzas medaļas, kā arī LPCS un biedrības “Latvijas Iepakojumu asociācija” atzinības rakstus. 

Latvijā ražoto piena produktu konkursu rīko kooperatīvā sabiedrība “Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1, biedrību ”Latvijas Iepakojuma asociācija”. Konkursu finansiāli atbalsta Zemkopības ministrija. 

“Riga Food” – pārtikas nozares centrālais notikums Baltijā!
Starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2020” notiks no 9. līdz 12. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. ”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairāk: www.rigafood.lv.

Drošības pasākumi izstādē
Lai dalība “Riga Food 2020” un tās apmeklējums būtu maksimāli drošs, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 ir ieviesusi virkni drošības pasākumu – atsevišķas ieejas un izejas, kontrolētu apmeklētāju skaitu, pastiprinātu telpu dezinfekciju u. c. Par drošības pasākumiem uzzini: www.bt1.lv/rigafood/read.php?subid=10395

“Riga Food 2020” darba laiks:
9. septembris 10.00–18.00
10.–11. septembris 10.00–19.00
12. septembris 10.00–17.00

Ieejas biļete – 3 EUR
Pārtikas nozares profesionāļiem reģistrējoties ieeja bez maksas!
Autostāvvieta: 5 EURInese Libere

Galerija

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts