Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

09.12.2020

Latvijā ienāk starptautiski pazīstamais itāļu restorāns Vapiano


Jau nākamnedēļ, 15. decembrī, nupat kā renovētajā t/c Origo durvis vērs Latvijā pirmais pasaulē plaši iecienītās restorānu ķēdes Vapiano restorāns, kas apmeklētājiem piedāvās tradicionālās itāļu virtuves iedvesmotas maltītes un augstākās kvalitātes klientu servisa pieredzi. Sekojot veiksmīgi aizsāktajai uzņēmējdarbības paplašināšanai Baltijā, Igaunijas kompānijas Apollo Group vadībā restorānu tīkls Vapiano nu ienāk arī Latvijā. Šobrīd tas apmeklētājiem piedāvās baudīt dažādus svaigi pagatavotus ēdienus līdzņemšanai, bet jau nākamā gada sākumā iecerēta arī jaunā restorāna atklāšana viesu uzņemšanai klātienē, lai pilnībā ļautu izbaudīt Vapiano unikālo konceptu un sātīgas maltītes ģimenes un draugu lokā.
Pirmais Vācijas restorānu ķēdes Vapiano restorāns tika atvērts Hamburgā pirms nu jau 18 gadiem, savukārt šodien Vapiano restorāni atrodas jau 5 kontinentos un 33 valstīs. Restorānu kopskaits visā pasaulē pārsniedz divus simtus, kamēr Baltijas valstīs un Somijā šobrīd atrodas septiņi Vapiano restorāni - trīs no tiem Tallinā, viens Tartu un Viļņā un divi Helsinkos. Turklāt, turpinot zīmola straujo attīstību Baltijas reģionā, nākamgad plānota vēl divu jaunu restorānu atklāšana Lietuvā, kā arī otrā restorāna atklāšana Rīgā, kas paredzēta jau pavasara sezonā.
Savu darbību Latvijā Vapiano uzsāks ar 517m2 plašu restorānu, kas izvietots divos stāvos. Pirmajā stāvā atradīsies neliela lounge zona, bārs un lete jau gataviem ēdieniem līdzņemšanai, savukārt otrajā stāvā būs izvietota atvērtā tipa virtuve un galdi ar 160 sēdvietām. Restorāna ēdienkartes piedāvājumā iekļauti gan tādi plaši iecienīti itāļu virtuves ēdieni kā dažādas pastas, picas un tradicionālās antipasti uzkodas, gan arī salāti un deserti, kas svaigi pagatavoti turpat, restorānā, izmantojot augstākās kvalitātes izejvielas, un ko iespējams pielāgot katra apmeklētāja vēlmēm. Turklāt maltītes papildinās arī svaigie zaļumi – baziliks, rozmarīns un rukola-, kā arī pašgatavotas mērces, kas ēdienam piešķir īpaši vilinošu garšu un aromātu. 

Vapiano koncepts paredz ikdienai piemērotas maltītes ar autentisku, viegli saprotamu itāļu izcelsmi, kā arī tai pieskaņotu atmosfēru. Vapiano restorānu interjeru jau ierasti raksturo gara lete, atsegtas betona grīdas, gari ozolkoka galdi, grozu lampas un itāļu flīžu dekori, kā arī jaunākajos restorānos atrodamas zaļās sienas, kas veidotas no īstiem augiem. Būtiski, ka visi ēdieni tiek pagatavoti ēdamzāles centrā izvietotajā atvērtā tipa virtuvē viesu acu priekšā. 

“Restorāns Vapiano ir ideāla vieta kā ātrām pusdienām un launaga pauzei, tā arī nesteidzīgām vakariņām savu tuvāko lokā. Garie galdi tūlītēji aicina komunicēt ar draugiem, ģimeni vai citiem apmeklētājiem, baudot lielisku ēdienu – gluži tāpat kā to ikdienā dara paši itāļi. Savukārt steidzīgākajiem apmeklētājiem pieejami tie paši ēdieni ērtai līdzņemšanai. Vapiano visā pasaulē ir vieta, kur cilvēki satiekas vienkopus, lai dalītos savā dzīvespriekā un mīlestībā pret kvalitatīvu itāļu virtuvi,” stāsta jaunā Vapiano restorāna vadītāja Latvijā, Amanda Žuhovska.Vapiano restorānu franšīzes īpašnieks Baltijas valstīs un Somijā ir Igaunijas izklaides pakalpojumu kompānija Apollo Group, kam pieder arī KFC restorāni, Apollo kinoteātri, O´Learys izklaides centri, Blender sulu bāri, IceCafe saldējuma veikali, kā arī filmu izplatīšanas kompānija Baltic Film Distribution.

Daiga Zīmele
  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts