Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.04.2015

Latvija baltkrieviem kļūst arvien interesantāka

Piedalīšanās ar nacionālo stendu tūrisma izstādē Minskā „Otdih 2015” bijusi tik veiksmīga, cik iepriekš cerēts.

Izstāde „Otdih 2015” kaimiņvalsts Baltkrievijas galvaspilsētā notika no 8. līdz 11. aprīlim, un tajā Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) organizētais nacionālais stends baudīja ievērību ne tikai ar savu iespaidīgo lielumu un glīto, pavasarīgo veidolu, bet, jo sevišķi, ar pašu tūrisma piedāvājumu.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Anita Priedīte stāsta: „Piedalīšanās izstādē Minskā nepievīla cerības, jo interese par mūsu valsts tūrisma piedāvājumu kopš pagājušā gada bija tikai augusi. Īpaši iepriecināja tas, ka baltkrievi nejautāja vairs tik daudz par Rīgas vai Jūrmalas apmeklējumu. Viņi izrādīja vēlēšanos apceļot Latviju daudz plašāk, doties, piemēram, uz Liepāju, Ventspili un citām vietām Kurzemē.”

Kaut gan sarunās ar baltkrieviem, viņi bieži pieminējuši vārdu „krīze” un vaicājuši par krīzes cenām vai atlaidēm, tomēr, pēc TAVA speciālistes vārdiem, kopumā bijis jūtams, ka Baltkrievijā „viss notiek”. Kaut gan Baltkrievija un Krievija saimnieciski ir ļoti saistītas, tomēr Baltkrievijā situācija ir daudz labāka un cilvēki vēlas ceļot.

Tāds pats priekšstats radies Preiļu TIC pārstāvei Ivetai Šņepstei: „Baltkrievus ļoti saista iespēja nesteidzīgi atpūsties pie ūdens. Ne viens vien tieši tā arī teica – mēs nevēlamies neko citu, tikai pazvilnēt un atpūsties. Mums ir 2000 eiro, kur jūs pa šo naudu mums ieteiktu doties?”

Ivetu Šņepsti pārsteigusi arī baltkrievu lielā interese par skolēnu nometnēm. Daudzi prasījuši konkrētu informāciju, kur var bērnus uz divām nedēļām aizsūtīt vasarā. Vaicāts arī par velotūrismu, laivošanu un citām ceļošanas iespējām.        

„Katru gadu Baltkrievijas sporta un tūrisma ministrija nosaka gada prioritātes, un šogad tas ir jaunatnes tūrisms,” skaidro Anita Priedīte. Skolēnu un jauniešu tūrisms  baltkrieviem ir pievilcīgs arī tādā ziņā, ka Latvijas un Baltkrievijas skolu draudzības gadījumos, uzņemot baltkrievus Latvijā, mūsu valsts vīza tiek izsniegta bez maksas.

„Par vīzu nav jāmaksā arī nestrādājošiem pensionāriem,” stāsta Līvānu TIC vadītāja Astērija Vucēna, piebilstot, ka daudzi baltkrievi to nezina. Padzirdējuši par šādu iespēju, viņi daudz drošāk plānojot Latvijas apmeklējumu. „Vecākās paaudzes cilvēkiem ir atmiņas no padomju laikiem, tāpēc iespēja apmeklēt mūsu valsti viņiem šķiet vilinoša.”  

Astērija Vucēna izstādē pārliecinājusies, ka kaimiņvalstī joprojām trūkst informācijas par Latvijas tūrismu un daudziem praktiskiem jautājumiem. Ne velti ātrā tempā no letēm stendā paņemti gan reģionālie tūrisma izdevumi, gan TAVA klajā laistās Latvijas un Rīgas tūrisma kartes, populārāko galamērķu un maršrutu bukleti, kā arī citi tūristiem noderīgi drukātie materiāli. 

Tāpat kā pērn, arī šogad bijusi jūtama baltkrievu interese par konferenču tūrismu. Kaut gan viņiem nav aktuāli lieli sarīkojumi, par maziem profesionāliem pasākumiem bijis ne mazums jautājumu. Baltkrievu pašvaldību pārstāvji arī vēlējušies apmeklēt starptautisko tūrisma konferenci Daugavpilī 23. un 24. aprīlī, kas būs vērienīgs pasākums un dos iespēju tikties ar Latvijas tūrisma pārstāvjiem.

Izstādi „Otdih 2015” atklāja Rīgas mērs Nils Ušakovs, kas bija ieradies uz Latvijas un Baltkrievijas biznesa forumu. Foruma gaitā notika arī tūrismam veltīts seminārs, kuru rīkoja „LiveRiga”, Jūrmala un Latvijas vēstniecība Baltkrievijā. TAVA speciāliste Anita Priedīte klātesošos iepazīstināja ar mūsu valsts tūrisma aktualitātēm un pastāstīja par tūrisma informācijas interneta resursiem.

Izstāde norisinājās četras dienas, no kurām viskuplāk apmeklētas bija pirmās divas. Tuvojoties Lieldienām un valdot ārā jaukam laikam, interesentu plūsma izstādes pēdējās dienās bija daudz mazāka. Kopējais izstādes apmeklētāju skaits varētu būt tāds pats kā gadu iepriekš – ap 20 tūkstošiem apmeklētāju.

Latvijas nacionālais stends Minskā bija 60 kvadrātmetru liels, un tajā strādāja pārstāvji no Jūrmalas pilsētas domes, Latvijas Kūrortpilsētu asociācijas, Latvijas Kempingu asociācijas, Kurzemes tūrisma asociācijas, Latgales reģiona tūrisma asociācijas "Ezerzeme", "Daugavpils Marka Rotko mākslas centra", Siguldas novada domes, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, SIA „Baltijas ceļojumu grupa”, SIA "Averoja", SIA "Meeting Tour Travel & SPA Consultants", SIA „Nikos Travel”, SIA „Latvia Tours”, SIA "LAIMTŪRE", SIA "Bulta-turs" un SIA "Rīgas tūrisma aģentūra”.

Latvijas nacionālais stends izstādē „Otdih 2015” tika organizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Inta Briede

Avots: TAVA

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts