Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

13.01.2012

Latvieši Lietuvā ķertin izķer cukuru

"Rīgai vajadzīgs cukurs" - tā ceturtdien apgalvo laikraksts "Lietuvos rytas". Tas vēsta, ka latvieši ķertin izķer cukuru Lietuvā, pērkot to neierobežotos daudzumos un tūdaļ norēķinoties skaidrā naudā, un vienīgais noteikums ir, ka pārdevējam cukurs pašam jānogādā Rīgā.

780 eiro (548 lati) tonnā - tādu cenu par cukuru patlaban piedāvā latvieši.
 
Kā saviem lasītājiem skaidro avīze, nodrošināties ar cukuru Latvijai nav tik vienkārši, jo kaimiņvalstī, tāpat kā Igaunijā, nav nevienas cukurfabrikas. "Tādēļ mūsu kaimiņiem šo preci nākas meklēt visur, kur vien iespējams, nereti arī ārpus Eiropas Savienības (ES) robežām," tā raksta "Lietuvos rytas".
 
Lietuvas cukurfabrikas kaimiņiem neko īpašu nevar piedāvāt. "To, ko saražojam, piegādājam uzņēmumiem Lietuvā saskaņā ar iepriekš noslēgtiem līgumiem," pastāstījusi Ķēdaiņu kompānijas "Nordic Sugar Kedainiai" finanšu direktore Egle Adomavičiene.
 
Savukārt Marijampoles kompānija "Arvi cukrus" cik necik cukura pārdod arī latviešiem. Taču tirgoties nākas nevis tieši ar veikalu tīkliem, bet ar starpniekiem.
 
Šā uzņēmuma komercdirektors Rītis Morozovs pastāstījis, ka pēdējā laikā izveidoti daudzi mazi uzņēmumi, kas cenšas nopelnīt no cukura cenu starpības, meklējot, kur to pēc iespējas lētāk nopirkt, lai tad dārgāk pārdotu Latvijā.
 
Kā apgalvo "Lietuvos rytas", latvieši par kilogramu cukura paradoksālā kārtā maksājot mazāk nekā lietuvieši. Pēc avīzes rīcībā esošajām ziņām, Latvijas tirdzniecības centros kilograms cukura patlaban maksājot vidēji ap 70 santīmiem.
 
Tiesa gan, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta (LVAEI) pagājušā gada pārskatā teikts, ka "Latvijā cukura mazumtirdzniecības cena gada laikā pieaugusi par 28% - no 0,66 latiem par kilogramu (Ls/kg) līdz 0,84 Ls/kg".
 
Lietuvā pēdējā laikā cukura cenas svārstījušās no 3,79 līdz 4,19 litiem (no 77 līdz 85 santīmiem) kilogramā. Pēdējā laikā gan tās pazeminājušās sakarā ar akcijām. Piemēram, "Arvi cukrus" cukurs tirdzniecības tīklā "Iki" maksā 3,59 litus (73 santīmus) kilogramā.
 
Abas Lietuvas cukurfabrikas jau beigušas pārstrādāt visas no audzētājiem iepirktās cukurbietes. Cukura saražots vairāk, nekā paredz Lietuvai noteiktās kvotas, bet ražotāji paspējuši pieteikties Eiropas Savienības konkursā par cukura eksporta licenču iegādi.Avots: bauskasdzive.lv

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts