Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

25.11.2019

Labākais tūrisma video pasaulē – Insider’s guide to Riga


Live Rīga īsfilmu sērija Rīga rīdzinieka acīm jeb Insider’s guide to Riga Austrijas galvaspilsētā Vīnē saņēmusi visaugstāko atzinību - pasaules labākās tūrisma filmas apbalvojumu GRAND PRIX CIFFT 2019, ko rīko Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja. 

Gada labākās pasaules tūrisma filmas tituls tiek noteikts pēc gada garumā iegūto vietu un attiecīgi punktu skaita katrā no The International Committee of Tourism film Festivals (CIFFT) festivāliem. Kopumā Insider’s guide to Riga īsfilmu sērija šogad saņēmusi apbalvojumus 10 komitejas festivālos, no kuriem četri ir Grand Prix apbalvojumi, četras zelta godalgas, divas sudraba un viena bronzas. 

Videoklipi veidoti  sadarbībā ar reklāmas aģentūru DDB Latvija, kas ir radījusi Insider’s Guide to Riga konceptu, un klipu režisors ir Jānis Nords. Klipi tiek izmantoti Rīgas atpazīstamības veidošanai ārzemēs. 

Rīga rīdzinieka acīm galvenie varoņi ir pieci kolorīti tēli – kulturālais taksists, kurš fano par Vāgneru; modernais mācītājs, kurš notur sprediķus vīna bārā un rāpjas torņos; traks sieviešu dzīvesstila blogeris, kurš cauri Rīgai jāj zirga mugurā; stingra fizikas skolotāja, kura pēc darba māca atpūsties klubos, un brīvdomātājs seniors, kurš ielaužas galeriju atklāšanas ballītēs – katrs iepazīstina ar citādu Rīgu. Šodien stāstu sērijai pievienojušās vēl divas sērijas – ar pasaulē slaveno bokseri Mairi Briedi un vienam no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem – Rīgas maratonam veltīts video Runner’s guide to Riga.

“Kopš pirmā video šī reklāmas kampaņa ir ieguvusi apbalvojumus 26 dažādos festivālos, taču tieši šogad tas ir atzīts par pasaulē labāko savā kategorijā. Šī kampaņa bijusi visveiksmīgākā Rīgas tūrisma mārketinga vēsturē īpaši tādēļ, ka šos klipus novērtēja arī paši rīdzinieki, labprāt daloties ar tiem sociālajos tīklos,” uzsver RTAB valdes locekle Ieva Lasmane. 

Insider’s guide to Riga ir citāds un asprātīgs skats uz pilsētu, kas ļauj tūristam ieraudzīt Rīgu ar rīdzinieka acīm – tādu, par kuru neuzzināsi no tradicionālā ceļveža. Mēs ļoti lepojamies ar paveikto, jo uzvara ir izcīnīta festivālos, kur katrā no tiem ir savi nosacījumi, dalībnieki un pārstāvētās valstis, piemēram, prestižajā Ņujorkas Filmu festivālā (New York Festivals TV & Film Awards) spēkiem mērojas pasaulslaveni seriāli, dokumentālās filmas, zīmolu tēlu filmas u.c. no piecdesmit pasaules valstīm, un Live Rīga īsfilmu sērija ieguva sudraba medaļu tūrisma kategorijā. Un tas ir tikai viens no piemēriem,” saka DDB Stratēģiskais konsultants Andris Rubīns. 

"Insider's Guide to Riga" īsfilmu saņemtie apbalvojumi CIFFT festivālos:
 • Tourfilm Riga 2019, Grand Prix, LiveRiga Insiders guide to Riga
 • Tourfilm Riga 2019, Gold, Latvian Tourism product, LiveRiga Insiders guide to Riga
 • New York Festival TV & Film Awards, Silver Medal, Live Riga
 • Terres Festival 2019, Grand Prix, LiveRiga Insider’s guide to Riga
 • US International Film & Video festival, Gold, Corporate, LiveRiga Insider’s guide to Riga
 • Zagreb TourFilm festival, Bronze, LiveRiga Insider’s guide to Riga
 • Silafest 2019, Gold, Special approach to tourism film, LiveRiga Insider's Guide to Riga
 • Filmat Poland, 2019, Grand Prix, LiveRiga Insiders guide o Riga
 • ART&TUR 2019, Gold, Advertising campaign un Silver, Tourism destination: Cities
 • Amargos, Grand Prix, LiveRiga Insiders guide to Riga

Paralēli CIFFT festivālam Rīga rīdzinieka acīm saņēmu apbalvojumus arī citos festivālos:

 • Baltic Communication Awards 2019, Silver, International communication, LiveRiga "Insider's Guide to Riga"
 • Baltic Communication Awards 2019, Silver, Integrated communication, LiveRiga "Insider's Guide to Riga"
 • Adwards, Silver, Film + radio, film craft, Live Riga "Tennis guide to Riga"
 • Adwards, Silver, Film + radio, online video, Live Riga "Tennis guide to Riga"
 • Adwards, Silver, Live Riga "The Birdwatcher"  
 • Adwards, Silver, Live Riga “Insider’s guide to Riga”

Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja (CIFFT) tika izveidota 1989.gadā Vīnē, un pašreiz CIFFT biedru tīklu veido 18 festivāli no 17 valstīm un 18 pilsētām (www.cifft.com ).

Arī Rīgas dome ir CIFFT biedrs kopš 2009.gada, un Rīgā Starptautiskais Tūrisma filmu festivāls “Tourfilm Riga” notiek jau 12 gadus. Šogad kopumā tika iesūtīts rekordskaits –  500 tūrisma īsfilmas no 46 valstīm. No pieteiktajām īsfilmām oficiālajai vērtēšanai tika atlasītas 173 filmas. Arī šajā festivālā Rīgā 2017.gadā pirmā filma (“Follow The Priest’s Path”) no Rīgas īsfilmu cikla “Insider’s  Guide to Riga” ieguva starptautiskās žūrijas augsto vērtējumu - pirmo vietu nominācijā “Latvijas Tūrisma produkts”, 2018.gadā jau nākamā filma (“The Bird Watcher”)  iekaroja pirmo vietu šajā pašā nominācijā, bet šogad viss Rīgas īsfilmu cikls “Insider’s  Guide to Riga” ieguva festivāla augstāko apbalvojumu – Grand Prix. 
  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts