Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

15.02.2017

Krievija maina kārtību, tas ietekmē Latvijas eksportētājus

Pārtikas un veterinārais dienests ir saņēmis informāciju no Krievijas Federācijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta, ka ir mainīta kārtība, kādā tiek uzturēti eksportēt tiesīgo uzņēmumu saraksti.
 
Jaunā kārtība nosaka, ka gadījumā, ja uzņēmums triju gadu laikā nav eksportējis produkciju uz Krievijas Federāciju, tas automātiski tiek dzēsts no eksportēt tiesīgo uzņēmumu saraksta.
 
Savukārt, ja produkcija uz Krievijas Federāciju nav eksportēta no 18 līdz 36 mēnešiem, uzņēmumam tiek piemērots produkcijas ievešanas aizliegums uz laiku.
 
Šīs izmaiņas skar visas Eiropas Savienības dalībvalstis, tādēļ Eiropas Savienība nosūtījusi vēstuli Krievijas Federācijas Federālajam veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienestam, kurā, norādot uz ieviesto aizliegumu pretlikumību, aicina esošo kārtību nekavējoties atcelt.
 
Saskaņā ar jauno kārtību, no Latvijas eksportēt tiesīgo uzņēmumu saraksta ir dzēsti vairāki uzņēmumi, bet atlikušajiem piemērots papildus produkcijas ievešanas aizliegums.
 
Līdz ar to šobrīd no atzīto Latvijas dzīvnieku izcelsmes produktu eksportētāju saraksta, kurā kopumā bija 74 Latvijas uzņēmumi:
 
izslēgti – 21 uzņēmums (gaļas produktu ražotāji - 6; piena produktu ražotāji - 2; zvejas produktu ražotāji - 12; olu produktu ražotāji - 1)
apturēta sertifikācija – 44 uzņēmumiem (gaļas produktu ražotāji - 8; piena produktu ražotāji - 9; zvejas produktu ražotāji - 26; oluproduktu ražotāji - 1)
atļauts eksports – 9 uzņēmumiem (gaļas produktu ražotāji - 2; piena produktu ražotāji - 5; zivju miltu ražotāji – 1; zarnu pārstrādātājs -1)
 
Kā zināms, saskaņā ar 2014. gadā Krievijas ieviesto Eiropas Savienības pārtikas preču embargo, daudziem Latvijas uzņēmumiem produkcijas eksports tika liegts un līdz šim nav atjaunots. Gadījumā, ja situācija ar eksportu uz Krieviju nemainīsies, tas ir laika jautājums, kad arī tie no saraksta tiks izslēgti.
 
Šī gada 31. janvārī PVD nosūtīja vēstuli Krievijas Federācijas Federālajam veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienestam, kurā tika sniegtas garantijas par vairāku uzņēmumu un to ražotās produkcijas atbilstību Krievijas Federācijas un Eirāzijas Ekonomiskās Savienības normatīvo aktu prasībām.
 
Pamatojoties uz sniegtajām garantijām, PVD lūdza atcelt ieviestos produkcijas eksporta aizliegumus un pauda gatavību pieņemt Krievijas dienesta inspektorus atkārtotā uzņēmumu pārbaudē.
 
Ne uz vienu no iepriekš minētajām vēstulēm nav saņemta Krievijas dienesta atbilde, tādēļ PVD pagaidām nevar sniegt informāciju par turpmākajām darbībām, kas saistītas ar attiecīgo ierobežojumu atcelšanu.
 
Avots: PVD

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts