Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.11.2011

KP konstatē aizliegtu vienošanos starp Jūrmalas bērnudārzu pārtikas iepirkuma pretendentiem

21.oktobrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu sodīt trīs pārtikas tirgotājus, kas, piedaloties Jūrmalas pilsētas domes izsludinātajā konkursā par pārtikas piegādi 13 bērnudārziem, iesnieguši saskaņotus piedāvājumus. Kopumā uzņēmumiem SIA „Pārtikas kompānija”, SIA „DIV un Ko” un SIA „Ausma grupa” piemērots naudas sods Ls 172 317 apmērā.

KP konstatēja, ka minētie uzņēmumi iesnieguši gan saturiski, gan pēc noformējuma identiskus tehniskos piedāvājums, pieļaujot arī pilnīgi vienādas gramatiskās kļūdas. Identisks bijis arī uzņēmumu finanšu piedāvājums piena produktu grupā. Tāpat, veicot dokumentu tehnisko un rokrakstu ekspertīzi, tika konstatēts, ka uzņēmumu pieteikumi nodrukāti ar vienu un to pašu iekārtu, turklāt daļu no visu trīs uzņēmumu iesniegtajiem dokumentiem, iespējams, parakstījusi viena persona, atdarinot katra konkrētā uzņēmuma vadības pārstāvja parakstu.

Lai arī neviens no šiem uzņēmumiem dažādu iemeslu – nepietiekamas pieredzes, nepieciešamajam neatbilstoša produktu fasējuma – dēļ konkursā nav uzvarējis un tādēļ nevarēja īstenot savus nodomus, kā rīkoties uzvaras gadījumā, šāda darbību saskaņošana ir aizliegta ar likumu un pēc būtības kropļo konkurenci, maldinot konkursa izsludinātāju.

Lēmumā KP skaidro, ka ir aizliegti jebkādi tieši vai netieši kontakti starp konkurentiem, kuru mērķis vai sekas ir rīcības saskaņošana vai ietekmēšana. Nav pieļaujama informācijas apmaiņa par komerciāli būtisku informāciju. Veidojot kopīgi pieteikumus konkursam, tiek atklāti komerciālās darbības plāni par dalību konkursā, cenas un cita komercnoslēpumu saturoša informācija, tādējādi ierobežojot konkurenci.

Visiem trim uzņēmumiem tika noteikts vienāds naudas sods 2% apmērā no iepriekšējā finanšu gada apgrozījuma. Tādējādi SIA „Pārtikas kompānija” naudas sods noteikts Ls 150 317,70 Ls, SIA „DIV un Ko” – Ls 14 847,04 un SIA „Ausma grupa” – Ls 7152,26 apmērā. Sākotnēji noteiktais naudas sods (1,5%, kas ir minimālais likumā paredzētais sods par šādu pārkāpumu) tika palielināts, jo uzņēmumi kavēja izmeklēšanu, sniedzot nepatiesus paskaidrojumus par konkursa pieteikumu sagatavošanu.

SIA „Pārtikas kompānija” veic gaļas izstrādājumu, vistu un olu vairumtirdzniecību. Gadījumos, kad SIA „Pārtikas kompānija” piedalās konkursos, citu veidu produktus tā iepērk no citiem vairumtirgotājiem. SIA „DIV un Ko” veic gandrīz visu pārtikas produktu (pārsvarā, augļu un piena) vairumtirdzniecību, izņemot gaļu. SIA „Ausma grupa” nodarbojas ar pārtikas produktu mazumtirdzniecību un piegādi bērnudārziem.

Lēmuma teksts pieejams KP mājas lapā: http://www.kp.gov.lv/uploaded_files/2011/VE02-65_2110.pdf


Inita Kabanova,
Konkurences padomes
vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos


  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts