Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

20.07.2016

KP atļauj SIA “MAXIMA Latvija” atvērt jaunu veikalu Dobelē

14. jūlijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut SIA “MAXIMA Latvija” nomāt telpas Baznīcas ielā 14, Dobelē, kur iepriekš darbojās cits mazumtirgotājs – SIA “RIMI LATVIA”. KP secināja, ka darījums konkurencei kaitējumu neradīs, tādējādi tas ir atļaujams.

SIA “RIMI LATVIA” aizvadītā gada novembrī Dobelē nolēma paplašināt savu darbību, atverot otru, jaunu un lielākas ietilpības veikalu, un tādējādi slēdza veikalu Baznīcas ielā. Tikmēr SIA “MAXIMA Latvija” šajās telpās ieguva nomas tiesības un plāno atvērt savu veikalu. 

KP lēmumā konstatēja, ka SIA “Maxima Latvija” darījums ar konkrēto telpu iznomātāju ietekmē trīs tirgus – tirdzniecības telpu iznomāšanas tirgu, ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgu lielveikalu vidē, kā arī ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgu.

Izvērtējot darījuma ietekmi uz konkurenci, KP secina, ka patērētājiem bez SIA “Maxima Latvija” Dobelē ir iespējas izvēlēties vairāku citu konkurējošo mazumtirgotāju pakalpojumus, piemēram, Rimi, Top vai Elvi veikalus. Tādējādi darījuma rezultātā patērētājiem netiks samazinātas vai ierobežotas iespējas izvēlēties dažādu mazumtirgotāju sniegtos pakalpojumus.

Lai arī tirgotāju maiņas rezultātā pieaugs SIA “Maxima Latvija” tirgus daļa, tas būtiski neietekmēs efektīvas konkurences struktūru konkrētajā tirgū, kur līderpozīcijas Dobelē saglabās SIA “RIMI LATVIA”. Darījuma rezultātā konkrētajā tirgū nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no ietekmētajiem tirgiem, darījums ir atļaujams.

Saskaņā ar Konkurences likumu gadījumi, kad tirdzniecības vietā viena gada laikā līdzšinējo mazumtirdzniecības tīkla veikalu nomaina cits mazumtirdzniecības tīkls, kurš piedāvā tādu pašu vai līdzīgu sortimentu, ir uzskatāmi par uzņēmumu apvienošanos un ir paziņojami KP.
Saite uz lēmumu: http://kp.gov.lv/files/pdf/lKtnh0nP7m.pdfPaula Vilsone


  

Vēl ziņas

Aizvadīts jau 3.starptautiskais konkurss ”Learn, Know, Do, Can, Show”
Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts