Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.01.2019

KP atļauj AS Citadele banka iegūt ietekmi SIA Mobilly

13. decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru AS Citadele banka kļūst par 12,5 % SIA Mobilly kapitāla daļu īpašnieci, tādējādi iegūstot kopīgu izšķirošu ietekmi SIA Mobilly kopā ar esošajiem SIA Mobilly vairākuma dalībniekiem. KP nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

AS Citadele banka ir Latvijas kredītiestāde, kas sniedz tradicionālos banku un finanšu pakalpojumus, tostarp inovatīvus maksājumu pakalpojumus. Savukārt SIA Mobilly piedāvā pakalpojumus tūlītējiem maksājumiem par pirkumiem Latvijā. Tūlītēju maksājumu pakalpojumi, kurā darbojas SIA Mobilly, ietver kontakta un bezkontakta karšu maksājumus, maksājumus ar mobilo tālruni, piemēram, ar īsziņas vai aplikācijas palīdzību, maksājumus ar aprocēm un uzlīmēm un citus. 

SIA Mobilly un AS Citadele banka turpinās saimniecisko darbību kā līdz šim, integrējot SIA Mobilly mobilo maksājumu pakalpojumus Citadele grupas piedāvājumā, kā arī izstrādājot kopīgus jaunus mobilo maksājumu pakalpojumus. 

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētāji cieš ilgtermiņā, jo tiem tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. 


Zane Gorškova

  

Vēl ziņas

Pavāru klubs maina konkursu lokāciju un norises laiku
HKScan Latvia sasniedzis eksporta rekordu un plāno investēt līdz vienam miljonam eiro
Jaunas garšas, konkursi, inovācijas izstādē Riga Food 2020
Coca-Cola palīdzēs pēc Covid-19 radītā trieciena atgūties vairākiem Latvijas restorāniem un kafejnīcām
Maxima Latvija turpina veikalu tīkla attīstību


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts