Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

17.01.2015

KP atļauj apvienoties UAB „Sanitex”, SIA „Officeday Latvia” un SIA „E-SAVE”

2014. gada 30. decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma atļaujošu lēmumu par UAB „Sanitex”, SIA „Officeday Latvia” un SIA „E-SAVE” apvienošanos. KP lēmumā secina, ka darījuma rezultātā netiks būtiski samazināta konkurence.
Apvienošanās rezultātā UAB „Sanitex” iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA „Officeday Latvia” un SIA „E-SAVE”. KP norāda – nav pamata uzskatīt, ka darījuma rezultātā varētu tikt ietekmēts loģistikas tirgus un ikdienas patēriņa preču tirgus, savukārt biroja un kancelejas preču tirgū apvienošanās dalībnieku tirgus daļa palielināsies nebūtiski, tādējādi konkurence netiks nelabvēlīgi ietekmēta.

Izvērtējot biroju un kancelejas preču zīmolu aizvietojamību, KP secina, ka konkrētajā tirgū preces zīmolam nav nozīmes, ja vien tas nav īpaši atpazīstams. Tajā pašā laikā tirgū ir liels klāsts citu preču zīmolu, kas konkurē ar apvienošanās dalībnieku portfelī esošiem zīmoliem, kuri ir savstarpēji aizstājami. Vienlaikus biroja un kancelejas preču tirgū darbojas citi spēcīgi konkurenti ar daudzveidīgiem piedāvājumiem, tādējādi pasūtītājiem iespējams iegādāties preču zīmolu, cenu, kā arī preču piegādes nosacījumu alternatīvas
Tāpat KP nesaskata būtiskas barjeras jaunu konkurentu ienākšanai biroja un kancelejas preču tirgū, tomēr, ja uzņēmums vēlas kļūt par lielu tirgus dalībnieku, viena no nozīmīgākajām barjerām ir ražotāju vēlme sadarboties tieši ar lieliem vairumtirgotājiem, kas spēj nodrošināt nepieciešamos pārdošanas apjomus. KP norāda, ka šādā gadījumā vairākiem maziem uzņēmumiem ir iespējas apvienoties vai izveidot vienotu iepirkuma grupu, kā to līdz šim praksē īstenoja SIA „Officeday Latvia” ar citiem biroja un kancelejas preču tirgus dalībniekiem. 

UAB „Sanitex” darbības virziens ir ikdienas patēriņa preču tirdzniecība gan vairumtirdzniecībā, gan mazumtirdzniecībā, gan arī preču izplatīšana internetā, kā arī loģistika. No UAB „Sanitex” grupas sabiedrībām ar biroju un kancelejas preču mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību Latvijā nodarbojas SIA „Promo Cash & Carry”.


Paula Vilsone
Konkurences padomes
komunikācijas speciāliste


  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts