Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.03.2012

Kooperatīvi uztur stabilas piena cenas

„Trikāta KS” direktors un SIA „Latvijas piens” valdes loceklis Raimonds Freimanis: „Zemnieku kooperatīvs „Trikāta KS” martā saglabājis stabilu piena iepirkuma cenu zemniekiem. Vidējā cena, ko saņem zemnieki, ilgstoši turas virs 21 santīma par kilogramu. Jāuzsver, ka vienlaikus  kooperatīvs „Trikāta KS” kopš pagājušā gada veic ieguldījumus jaunajā piena pārstrādes uzņēmumā 10 latu apmērā no katras kooperatīvam nodotās piena tonnas. Tādējādi kooperatīva kopsapulcē šogad katram biedram tiks palielināts paju apjoms atbilstoši ieguldījumam uzņēmumā „Latvijas piens”.” 
Kooperatīvs „Trikāta KS”, ņemot vērā dalību „Latvijas piens” projektā, uzmanīgi seko līdzi globālā piena tirgus procesiem. Šobrīd redzams, ka pasaules tirgos samazinās galveno industriālo produktu cenas. Taču jāņem vērā, ka 2011.gadā cenas atsevišķiem produktiem ilgstoši turējas augstā līmenī, tādēl cenu kritums nav vērtējams kā ļoti satraucošs.
Kooperatīva „Dzēse” vadītājs Māris Petrēvics: „Mūsu un Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumu, kam pārdodam pienu, attiecības varu raksturot kā stabilas. Tikpat stabila ir cena, kādu mums Lietuvas uzņēmumi nodrošina par katru nodoto piena tonnu – vidēji virs 22 santīmiem par piena kilogramu, no kuras santīmu ieguldam jaunajā piena rūpnīcā.”
Kooperatīva „Trikāta KS” biedre, Salacgrīvas novada zemnieku saimniecības „Robežnieki” saimniece Ieva Alpa – Eizenberga: „Mana saimniecība paļaujas uz kooperatīva vadības profesionālo darbu . Esmu informēta, ka globālajā tirgū gan šobrīd vērojams atsevišķu industriālo produktu cenu kritums, bet vienlaikus redzu, ka kooperatīvs piena cenu tur stabilu un tāda tā būs arī martā. Piena tirgus tendneces gan rāda, ka vasarā piena cena parasti samazinās. Zemnieki pārsvarā to zina un ar to rēķinās”. Alpa – Eizenberga norāda, ka ražošanas izmaksas, ņemot vērā degvielas un minerālmēslu cenu kāpumu, ir paaugstinājušās. Līdz ar to zemniekiem ļoti svarīga ir ne tikai stabila piena iepirkuma cena, bet arī ES un valsts atbalsta maksājumi un saimniekošanai laukos labvēlīga valsts nodokļu politika. 

Iveta Tomsone

  

Vēl ziņas

Bocuse d’Or Latvijas atlasē uzvar restorāna Ferma šefpavārs Nils Ģēvele
Vai kafija patiešām ir studentu produktivitātes labākais draugs?
Aktīva vai relaksējoša atpūta uz ūdens Lietuvā
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Konkurss The Baltic Taste Award notiks 7.septembrī


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts