Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

14.11.2012

Kooperatīva „Trikāta KS” zemnieki protestē pret negodīgim tiešmaksājumiem

Latvijā lielākā piensaimnieku kooperatīva „Trikāta KS” biedri šodien piedalās protesta akcijas „Traktora brauciens Tallina – Brisele” pasākumā pieturas punktā pie Valmieras  Domes, prasot godīgus ES tiešos maksājumus. Kooperatīvs ir starp lielākajiem ziedotājiem tiešmaksājumu lobijam, šim mērķim līdz novembra sākumam iemaksājot 8944 latus, kā arī starp aktīvākajiem protesta akcijas organizētājiem.
„Man ir patiess prieks par to, ka Igaunijas, Latvijas un Lietuvas zemniekiem izdevies vienoties par kopīgu protesta akciju, kas ir līdz šim lielākā un nozīmīgākā, ko Baltijas valstu iedzīvotājiem, reaģējot uz Briseles politiku, ir izdevies noorganizēt,” saka kooperatīva „Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs un viens no Latvijas zemnieku interešu lobijiem Briselē Uldis Krievārs.

Kooperatīva biedri protesta akcijā piedalās ne tikai ar savu klātbūtni, bet arī ar 20 siena ķīpām no z/s „Kūdras”, kas šodien ir novietotas pie Valmieras Domes un tālāk tiks vestas uz Rīgu, Doma laukumu, kur 15.novembrī plkst 14.00 notiks nākamais traktora protesta brauciena pieturas punkta pasākums.

Agris Ludriksons, Mazsalacas novada z/s „Kūdras” saimnieks: „Mums pašiem ir jābūt aktīviem savu interešu aizstāvēšanā un ikviena akcija jāatbalsta cik vien spējam. Eiropas atbalstam jābūt godīgam – vai nu visiem vienādi maksājumi vai arī nemaksāt nevienam.”

Ieva Alpa – Eizenberga, Salacgrīvas novada z/s „Robežnieki” saimniece: „Mums ir visiem spēkiem jācīnās, lai Eiropas atbalsts būtu godīgs. Tas mums, piensaimniekiem, būs izšķirošs 2015.gadā, kad tiks atceltas piena kvotas.

 Saglabājoties līdzšinējām maksājumu atšķirībām Baltijas un ES veco dalībvalstu  zemniekiem, mums būs teju neiespējami izturēt konkurenci un tikpat strauji audzēt piena ražošanas apjomus kā Vācijas, Nīderlandes un citu šo valstu piensaimniekiem. 

Piena ražošana ir viena no Latvijas tautsaimniecības pamata nozarēm un būtiska lauku vides saglabāšanai, tādēļ godīgs Eiropas atbalsts ir jautājums ar nacionālu nozīmi.”

Kooperatīva „Trikāta KS” biedri piedalīsies gan traktoru protesta akcijā, kas notiks Berlīnē 20.novembrī un noslēgsies 22.novembrī Briselē, gan pārējos lobija pasākumos, kas notiks vēl šajā un iecerēti arī nākamajā gadā.Iveta Tomsone
Kooperatīva „Trikāta KS” komunikācijas vadītājawww.lvpiens.lv www.kooperativstrikata.lv


  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts