Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

03.11.2017

Koncertzāle “Lielais dzintars” atzīmēs 2 gadu jubileju

Šo sestdien, 4. novembrī pulksten 18 Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” atzīmēs 2 gadu jubileju kopš vērienīgās zāles atklāšanas. Svinīgā koncerta īpašie viesi būs Berlīnes filharmoniķu oktets Scharoun Ensemble, bet programmā līdzās klasiķiem izskanēs arī tieši jubilejai veltīts komponista Platona Buravicka jaundarbs.

Scharoun Ensemble sastāvā spēlē 8 izcili pasaules vadošā orķestra Berliner Philharmoniker mūziķi, tostarp vienīgais latvietis, kurš izturējis konkursu par iekļūšanu prestižā orķestra sastāvā - kontrabasists Gunārs Upatnieks. 

Ansambļa sastāvā muzicē arī vijolnieki Volframs Brandls (Wolfram Brandl) unReičela Šmita (Rachel Schmidt), Miša Afkams (Micha Afkham, alts), Klaudijs Pops (Claudius Popp, čells), Aleksandrs Baders (Alexander Bader, klarnete), Markuss Veidmans (Markus Weidmann, fagots) un Stefans deLevalsJezerskis (Stefan de Leval Jezierski, mežrags).

“Šķiet zīmīgi, ka Scharoun Ensemble nosaukums dots par godu slavenās Berlīnes filharmonijas ēkas arhitektam Hansam Šarūnam, kura ikoniskais un savam laikam inovatīvais projekts kalpojis par iedvesmas avotu arī koncertzāles “Lielais dzintars” idejas autoram, arhitektam Folkeram Ginkem,” sakarības iezīmē Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Par galveno māksliniecisko uzdevumu Scharoun Ensemble sev licis tiltu būvēšanu starp tradicionālo un moderno. Ansamblis pirmatskaņojis neskaitāmas 20. un 21. gadsimta kompozīcijas, ar līdzvērtīgu kaislību interpretējot arī aizgājušo laikmetu skaņdarbus. Scharoun Ensemble koncertus raksturo inovatīvas programmas, un Liepājas programma nebūs izņēmums. Līdzās Bēthovenam skanēs Platons Buravickis ar jaundarbu “Injector. Впрыск. Sprausla", bet pirmajā daļā - Mocarts un Vidmanis.

Izdevuma The Guardian mūzikas kritiķe Ērika Žēla rakstījusi: “Jebkura Scharoun Ensemble performance klausītājiem ir lieliska iespēja piedzīvot fantastisko saspēli un komandas darbu, kas Berlīnes filharmoniķus izveidojis par vienu no labākajiem pasaules orķestriem.”

Jubilejas koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības atbalstu. Kā ziņo organizatori, uz koncertu vēl pieejamas biļetes balkonos, sākot no 10 eiro. Biļetes nopērkamas visās Biļešu paradīzes kasēs, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.

Elizabete Hartmane

  

Vēl ziņas

Vegāniem draudzīga konditoreja
No Lisabonas līdz Tallinai – top pasaules pilsētas attālinātajam darbam
Aptaujā atklājās- hotdogs ir iecienīta ātrā uzkoda jauniešu vidū
17. Oktobris - 30. Oktobris Rudens Rīgas restorānu nedēļa
Starptautiskā dzērienu izstāde Wine & Gourmet Japan kļūs par ProWine Tokyo


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts