Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.05.2011

Kolonna Hotel Kuldīga kļūs par pirmo velosipēdistiem draudzīgu naktsmītni Latvijā

Kolonna Hotel Kuldīga kļūs par pirmo velosipēdistiem draudzīgu naktsmītni LatvijāJau agrāk ziņots, ka 21. maijā, Kuldīgā atklās nākamās paaudzes velotūrisma sistēmu,- krustojumu velomaršrutu tīklu, kas paredz ne tikai ērtāku orientēšanos apvidū, bet arī uzlabot uzņēmējdarbības vidi vietās, kur attīstās velotīkls.

Kuldīgas tūrisma attīstības centrs velotīkla tuvumā iesaista ne tikai velonomas, velodarbnīcas, bet arī plāno pārorientēt krodziņus un naktsmītnes par velosipēdistiem draudzīgām piekļuves un atpūtas vietām.

“Viens no būtiskiem pakalpojumiem velotūristam ir naktsmītnes, kas var sekmēt izvēli, kurp doties ceļot. Tas arī var būt faktors, kas piesaista velotūristu uz ilgāku laiku teritorijai, kurā tas ir izvēlējies ceļot, tāpēc, lai atvieglotu un nodrošinātu velotūristiem kvalitatīvas un draudzīgas naktsmītnes, ir izveidots saraksts ar kritērijiem, kuru izpildē tiek piešķirts velosipēdistiem draudzīgas naktsmītnes statuss,” stāsta Artis Gustovskis, Kuldīgas tūrisma attīstības centra vadītājs.

Ar naktsmītnēm tiek saprastas visas iespējamās vietas, kur velotūrists var pārnakšņot, sākot ar viesnīcām, viesu mājām, jauniešu hosteļiem un beidzot ar kempingiem.

Pamatkritēriji velotūristiem draudzīgām naktsmītnēm ir naktsmītnes viegla sasniedzamība un atrašanās maksimums piecu kilometru attālumā no velotīkla, droša velosipēdu glabātuve naktsmītnes iekštelpās, krustojumu velotīkla kartes un citas tūrisma informācijas pieejamība, informācija par tuvākajiem velosipēdu veikaliem un velonovietnēm, vienkārša velosipēdu labošanas instrumentu komplekta pieejamība naktsmītnē, informācija par tuvākajām velosipēdu remontdarbnīcām, velosipēdu īres iespējas vai informācija par tuvākajām velosipēdu īres vietām, kā arī iespēja mazgāt un izžāvēt drēbes.

“Mums bija svarīgi izpildīt visus minētos kritērijus, jo to ievērošana nodrošina naktsmītnes atpazīstamību un arī tās iekļaušanu krustojumu velotīkla kartēs. Velotūristi ir bieži mūsu  viesnīcas viesi, tāpēc esam gandarīti, ka velotūristiem varēsim piedāvāt plašākas ērtības, vienlaikus kļūstot par Latvijā pirmo viesnīcu, kas šos kritērijus veiksmīgi īsteno,” skaidro Kolonna Hotel Kuldīga vadītāja Astrīda Biteniece.

21.maijā Velodienas laikā Kolonna Hotel Kuldīga pasniegs pirmo sertifikātu Latvijā kā velotūristiem draudzīga naktsmītne. Sertifikātu pasniegs Kuldīgas tūrisma attīstības centra vadītājs Artis Gustovskis, kurš ievieš krustojumu velotīklu Kuldīgā.

Kuldīgas tūrisma attīstības centrs

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts