Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

29.06.2018

Klasika, džezs un Balkānu mūzika -Summertime 2018 – aicina Inese Galante krāšņā programma


No 9.-12. un no 14.-15. augustam “Klasikas, džeza un Balkānu rokenrola” zīmē norisināsies jau četrpadsmitais starptautiskais mūzikas festivāls Summertime 2018 – aicina Inese Galante. Šovasar uz vienas skatuves pulcēsies festivāla patroneses Ineses Galantes aicināti, izcili latviešu un ārzemju tradicionālā džeza un jaunā džeza, folkloras un roka izpildītāji, kā arī Balkānu mūzika un akadēmiskais vokāls.

Šogad festivāla Summertime 2018 – aicina Inese Galante ietvaros uzstāsies gan latviešu skatītājiem vēl nezināmi mākslinieki, gan arī jau iemīļoti augstas klases mūziķi. Festivāla atklāšanas koncertā izcilais dziedātājs un komponists no Vācijas – Toms Gēbels (Tom Gaebel) izpildīs dziesmas no leģendārā amerikāņu dziedātāja Frenka Sinatras (Frank Sinatra) repertuāra, dažas no tām duetā ar festivāla patronesi Inesi Galanti. 

Koncertā izskanēs tādi pasaules hiti kā New York, New York, Fly Me to the Moon, My Way u.c. Festivāla Summertime otrajā dienā fenomenālais pianists Daniils Krāmers, kas festivālā, pēc daudziem klausītāju lūgumiem,uzstāsies kopā ar džeza virtuozu Andreju Rumjancevu, priecēs klausītājus ar unikālu mūzikas rokprogrammu veidotu pēc Nirvana, Queen un Led Zeppelin skaņdarbiem. Jau no pirmās minūtes uz skatuves mūziķi priecēs skatītājus ne tikai ar filigrānu tehniku un emocionālu sniegumu, bet arī ar neticamu personīgo harizmu un šarmu.

Akadēmiskās mūzikas cienītāji novērtēs festivāla trešās dienas koncertu, kad Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar programmu, kas jau iekaroja Nobela prēmijas laureātu sirdis Stokholmā, uzstāsies Inese Galante –  pasaulslavena ar savu pārsteidzošo piano tehniku, viņas balss tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajiem soprāniem. I. Galante uzstāsies kopā ar ilggadēju skatuves draugu, klavierspēles meistaru Aleksandru Šmalcu. 

Tūlīt pēc šī koncerta, nepametot Dzintaru koncertzāli, tās Lielajā zālē varēs baudīt pasaules klases mūziķa Gorana Bregoviča sniegumu. Koncertā izskanēs ugunīgas Balkānu un čigānu melodijas, kuras tiks papildinātas ar pūšamo mūzikas instrumentu skanējumu. Neiztikt arī bez tradicionālā festivāla noslēguma koncerta, kurā klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt vairāku izpildītāju zvaigžņu sastāvu. Tajā uzstāsies arī spilgtais un šarmantais itāļu dziedātājs ar burvīgo balsi – Džovanni Kostello (Giovanni Costello), kurš festivāla ietvaros, klausītājus priecēs arī ar solo koncertu; neatkārtojamais mecosoprāns Oļesja Petrova, kontrtenors Sergjes Jēgers, kurš šogad ieguvis Triju Zvaigžņu ordeni, kā arī mūzikas grupa Tenoru Trio, kuras sastāvā ir Latvijas Nacionālās operas solisti – šī grupa ir jau guvusi profesionālu mūzikas kritiķu un klausītāju atzinīgu vērtējumu.

Latvijas skatītājiem festivāla jaunatklājums būs populārā itāļu dziedātāja Džovanni Kostello (Giovanni Costello) koncerts “Viva Italia!”,14.augustā.Sieviešu siržu iekarotājs un pasaules klausītāju mīlulis savā neatkārtojamā manierē izpildīs pazīstamos itāļu hitus un balādes –no Karuzo līdz Čelentāno. Festivāls noslēgsies 15.augustā ar leģendārā Trio Paris Royale un viņu izcilā solista – vijoles virtuoza no Vācijas – Baptiste Pawlik sniegumu. Šis mākslinieks ir uzstājies ar tādiem pasaulslaveniem mūziķiem kā Selīna Diona (Celine Dion), Robijs Viljams (Robbie Williams), kā arī spēlējis Pāvesta Benedikta XVI atvadu koncertā Vatikānā.

Inese Galante, festivāla “Summertime” patronese:
“Katrs “Summertime” man nozīmē svētkus dvēselei un mūzikai. Jau 14 gadu garumā mums izdodas arvien uzlabot festivālu, iepazīstināt Latvijas klausītājus ar pasaules mēroga izpildītāju radošo sniegumu, vienlaikus saglabājot festivāla galvenās tradīcijas – nemainīgi augstus muzikālās kvalitātes standartus, kā arī labvēlīgu atmosfēru, kurā gan izpildītāji, gan klausītāji ir laipni gaidīti festivāla viesi.”

Biļetes uz festivālu “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājaslapā www.bilesuparadize.lv. Papildu informācija par festivāla programmu pieejama www.festivalsummertime.com.

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, Rīgas brīvosta pārvalde, AS “Grindeks
”, t/c “Spice”, zvērināta advokāta “Viktora Tihonova birojs”, VAS Latvijas pasts, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, SIA “East-West Transit”, tūrisma aģentūra “AFY Travel”, radio “Lounge FM 99,5″, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “UNA”, žurnāls “Ļubļu”, žurnāls “L’Officiel Baltic”, žurnāls “Titanium”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Otkritij gorod”, nacionālā informācijas aģentūra LETA.


Galerija

  

Vēl ziņas

Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"
Fazer Bakery Baltic apsver iespēju koncentrēt ražošanu Ogrē


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts