Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

09.11.2010

Ķīpsalā notiks izstāde “Darbs un karjeras iespējas 2010”

12. un 13. novembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 2. nodarbinātības un profesionālās izaugsmes izstāde “Darbs un karjeras iespējas 2010”, kurā varēs iegūt informāciju par jaunākajiem nodarbinātības pasākumiem 2011. gadā, īpaši par mūžizglītības kuponu izglītību un jauniešu darba praksi, atbalsta iespējām uzņēmējiem, darbā iekārtošanās iespējām un darba tiesībām Latvijā un Eiropā, vakancēm, profesionālās apmācības un pārkvalifikācijas atbalsta iespējām un citām aktualitātēm.

Projekta vadītāja Ilze Avota uzver: “Lai arī valstī joprojām ir augsts bezdarba līmenis, darba tirgus ir sakustējies, un arvien vairāk uzņēmumu meklē sev darbiniekus. Tomēr atrast labus speciālistus un atbilstošus darbiniekus nav viegli. Esmu pārliecināta, ka izstādē darba ņēmēji varēs gūt atbildes uz daudziem jautājumiem, lai veiksmīgāk konkurētu darba tirgū un veidotu veiksmīgu karjeru. Savukārt uzņēmējiem izstāde kalpos kā efektīvs līdzeklis darbinieku meklēšanas procesā, taupot laiku, cilvēkresursus un finanses.”

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Baiba Paševica: “Izstāde “Darbs un karjeras iespējas 2010” plašam cilvēku lokam paver iespēju uzzināt vairāk par tām darba un karjeras iespējām, ko piedāvā gan Nodarbinātības valsts aģentūra, gan citas iestādes Latvijā un Eiropā. Lai pieņemtu pareizu lēmumu un izdarītu pareizu izvēli, cilvēkam jābūt labi informētam”.

Atbalsts darba meklētājiem
NVA stendā varēs saņemt informāciju par jaunajiem nodarbinātības pasākumiem 2011. gadā, īpaši par mūžizglītības kuponu izglītību un jauniešu darba praksi, karjeras speciālistu konsultācijas, informāciju par bezdarbnieku apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas iespējām. Savukārt EURES konsultanti no Lielbritānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Vācijas un Nīderlandes sniegs informāciju par brīvajām darba vietām, dzīves un darba apstākļiem, sociālo drošību un nodokļu sistēmu šajās valstīs.

Atbalsts uzņēmējiem
Hipotēku banka piedāvās vairākas kreditēšanas valsts atbalsta programmas dažādām uzņēmēju vajadzībām: aizdevumus investīcijām uzņēmējdarbībā, aizdevumus apgrozāmo līdzekļu papildināšanai un aizdevumus lauksaimniekiem. Tiks prezentēta arī biznesa uzsācējiem un jaundibinātajiem komersantiem paredzēta Starta programma, kuras ietvaros tiek sniegts komplekss atbalsts – konsultācijas biznesa plāna sagatavošanā un realizācijā, apmācības, finansiālais atbalsts  aizdevuma veidā, kā arī granti saimnieciskās darbības uzsākšanai un aizdevuma dzēšanai.

Rīgas pilsētas pašvaldības stendā būs iespējams iegūt informāciju par pieejamo finansiālo atbalstu uzņēmējdarbības uzsācējiem, ko sniedz grantu programma “Atspēriens”, kā arī projektu DUKA, kas uzņēmējiem sniedz iespēju izīrēt telpas par relatīvi zemākām nomas maksām, un daudz ko citu.

NVA un EURES stendā darba devēji varēs uzzināt par brīvo darba vietu reģistrēšanu NVA CV/Vakanču portālā un darbinieku atlasi, subsidēto nodarbinātību, bezdarbnieku apmācību pēc darba devēja pasūtījuma un citiem NVA piedāvātajiem atbalsta pakalpojumiem.

Karaliskais improvizāciju teātris izspēlēs darba intervijas
Abas izstādes dienas plkst. 13.00 un 16.00 uz skatuves Karaliskais improvizāciju teātris un uzņēmēji izspēlēs darba intervijas, kuru mērķis ir palīdzēt darba meklētājiem saprast, kā izturēties darba intervijā, kādas kļūdas nepieļaut, kā pārliecināt darba devēju par savas kandidatūras piemērotību. Pēc katras improvizētās “darba intervijas” reāli darba devēji un personāla atlases eksperti izvērtēs “darba meklētāja” stiprās un vājās puses, kā arī sniegs savus ieteikumus.

Viss par izglītību Latvijā un Eiropas Savienībā
Stendā “Viss par izglītību LV un ES” informācijas tīkla “Euroguidance Latvija” speciālisti apmeklētājiem palīdzēs orientēties Eiropas izglītības sistēmu un izglītības pakalpojumu līkločos, saņemt bezmaksas konsultācijas par izglītību, kā arī sameklēt pavisam konkrētas izglītības iespējas nacionālajā datubāzē www.niid.lv un arī dažādās Eiropas izglītības datubāzēs. Sev interesējošo šajās datubāzēs varēs sameklēt arī izstādes interneta kafejnīcā.

Izstādes laikā būs akcijas un izdevīgi noteikumi daudziem mācību uzņēmumiem, kas savos stendos piedāvās dažādus seminārus, kursus un konsultācijas, tai skaitā arī dažādas izglītības programmas mūžizglītības pasākumu ietvaros.

Izstādē piedalīsies
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls (EURES), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), Rīgas dome un citas valsts un pašvaldību iestādes. Tāpat izstādē piedalīsies Hipotēku un zemes banka, vadošie mācību uzņēmumi “Buts”, “Dija”, “Komin”, “LatConsul”, Profesionālās izglītības, tālākizglītības un eksaminācijas centrs, “Skrivanek Baltic” un daudzi citi.

Līdzās ekspozīcijai abas dienas Ķīpsalā notiks plaša izglītojošu pasākumu programma. Vairāk par izstādi un semināru programmu: www.bt1.lv/dki

Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un interneta personāla atlases uzņēmumu “CV Online”.

Darba laiks:
12. un 13. novembris: 10.00 – 18.00

Ieejas maksa izstādē “Darbs un karjeras iespējas 2010” – tikai Ls 0,50!

Papildu informācija:
Dace Dambe, BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 67067525, GSM: 26410381
E-pasts: dace.dambe@bt1.lv

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore
Tālr.: 67065011, GSM: 29450037
E-pasts: inese.libere@bt1.lv

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts