Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.09.2015

Ķīnas tūrisma operatori iepazīstas ar Latviju

11 cilvēku grupa 6 dienas ceļoja pa Igauniju un Latviju, visspilgtākos iespaidus gūstot no plašiem panorāmas skatiem gan dabā, gan pilsētā.

Ķīnas tūrisma profesionāļu iepazīšanās vizīte sākās 4. septembrī, kad viesi no Pekinas, Šanhajas un Honkongas ieradās Tallinā. Šodien, 9. septembrī, vizīte, kuru organizēja Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Igaunijas Tūrisma padomi, beidzas.

Džeisons Čao (Jason Zhao), lidsabiedrības “Finnair” pārstāvis, kas pavadīja Ķīnas tūrisma speciālistus, atzīst: “Esam ar braucienu ļoti apmierināti. Latvija, cik nu paguvām apskatīt, ir skaista. Visiem patika Rīga, tās vecpilsēta. Esam pārliecināti, ka lielajā Ķīnas tirgū savu tiesu tūristu varētu saistīt arī Baltija.”

Latvijā ciemiņi vispirms iepazinās ar Siguldu, kur, pēc ķīniešu valodas pratējas gides Laumas Ēdelmanes novērojumiem, viņus visvairāk iepriecinājis skats no Turaidas pils augšas, tāpat kā vēlāk - panorāmas skats no Pēterbaznīcas uz mūsu galvaspilsētu. Gide stāsta: “Šajā grupā bija Ķīnas tūrisma pārstāvji, kas ir jau apmeklējuši ne vienu vien Eiropas valsti. Tāpēc lielu pārsteigumu viņiem šeit nebija. Pat ēdiens ķīniešiem šķita pazīstams, lai gan galvenā sastāvdaļa viņu maltītē ir rīsi.”

Rīgā viesi apmeklēja Centrāltirgu, Jūgendstila muzeju un cita starp priecājās par krāšņajām puķu dobēm Opernama priekšā.

Vizītes gaitā Ķīnas tūrisma operatori piedalījās kontaktbiržā mūsu valsts Ārlietu ministrijā, kur risināja lietišķas sarunas ar Latvijas puses pārstāvjiem.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure uzsver: “Tādā tālā un milzīgā tirgū, kāda ir Ķīna, mēs varam sev pievērst uzmanību tikai kopīgiem baltiešu spēkiem. Ir prieks, ka šai reizē kopdarbs ar igauņiem bija ļoti veiksmīgs, un mēs cieši sastrādāsimies arī turpmāk.”

Ķīnas operatoru vizīte Latvijā notika ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Avots: TAVA, Inta Briede

  

Vēl ziņas

Veselīgas ēšanas pamatprincipi, kas noderēs ne tikai janvārī
Pavāru klubam jauns prezidens - Artūrs Arnicāns
Ko iegūst cilvēks un planēta, ceļot galdā tikai augu valsts produktus?
Mogotel atvēris savu pirmo viesnīcu Siguldā - Rixwell Segevold Hotel
Četri neparasti notikumi Valmiermuižā jeb kāpēc Valmiermuiža bija lepnāka par pašu Valmieru


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts