Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

10.08.2011

Ķīna masīvi izgāžas pārtikas kvalitātes pārbaudēs

Ķīna nesen sarīkojusi milzīgas demonstrācijas, lai norādītu uz savas ražotās pārtikas drošības standartiem un kvalitāti.

Šīs pārbaudes gan ir kaitējušas Ķīnas tēlam vēl vairāk, jo atklājušas pārsteidzošas nepilnības visā pārtikas sistēmā.

Pēdējā laikā šādi gadījumi nav retums arī Eiropā, kad pēc E.coli slimības uzliesmojuma Vācijā, tika atklāti nopietni trūkumi ES pārtikas drošības sistēmā. http://www.horeca.lv/zinas/es-partikas-drosibas-sistema-sasupota-pec-vacija-uzliesmojosas-partikas-slimibas

Vadoties pēc ziņām no Ķīnas Pārtikas Drošības komisijas, tad aptuveni 2 000 cilvēku ir tikuši arestēti un kopumā 5 000 uzņēmumu ir aizvērti pēc šīm pārbaudēm.

Pārbaudes tika attiecinātas uz vissīkākajām detaļām pārtikas ražošanā, sākot no lauksaimniecībā iegūtajām izejvielām un beidzot ar dažādiem ēdiena uzlabotājiem un iepakošanu.

Kampaņa tika rīkota visas valsts mērogā, kopā tika pārbaudīti ap 6 miljoni uzņēmumu, kas iesaistīti pārtikas industrijā. No izmeklētajām krimināllietām ap 1 200 tiek saistītas ar neēdamu materiālu pievienošanu ražotajiem produktiem.

Tāpat tika iznīcinātas lērums nelegālas produkcijas un noliktavu.

Pati kampaņa tika rīkota sakarā ar Ķīnas nesenajā vēsturē reģistrētiem incidentiem sakarā ar pārtikas produktiem un piedevām, kas ir nopietni kaitējuši valsts tēlam.

Viszināmākais no gadījumiem notika 2008. gadā, kad 6 bērni mira, bet 300 000 saslima, kad atklājās, ka viņi dzēruši Ķīnā ražoto pienu ar indīgām vielām sastāvā.

Minētās nacionālās pārbaudes atklāja ne mazums nepilnību kopējā pārtikas drošības sistēmā. Pēc šīm pārbaudēm Ķīnas tēls kā pārtikas ražotājai ir nopietni cietis un ir gaidāmas vairākas industrijas reformas.

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts