Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

11.06.2012

Ķīna ir gatava palielināt pārtikas produktu importu no Latvijas

Pirmdien, 11. jūnijā, tiekoties ar zemkopības ministri Laimdotu Straujumu, Ķīnas Tautas Republikas lauksaimniecības viceministrs Niu Duns (Niu Dun) apliecināja, ka Ķīna ir gatava palielināt Latvijā ražotās pārtikas produkcijas importa apjomus, jo šajā valstī arvien pieaug patērētāju pieprasījums gan pēc pārtikas, gan citām precēm. Ķīnas lauksaimniecības viceministrs uzsvēra, ka Ķīna vēlas sadarboties arī ar mazākām valstīm, kas varētu piegādāt kvalitatīvu pārtiku.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma Ķīnas lauksaimniecības viceministram Niu Dunam apliecināja, ka Latvijas pārtikas ražotāji ir gatavi palielināt Latvijā ražotās lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu eksportu uz Ķīnu. Zemkopības ministre arī uzsvēra, ka viens no efektīvākajiem veidiem, kā attīstīt un uzlabot tirdzniecības plūsmas starp abām valstīm, ir aktuālās informācijas apmaiņa starp Latvijas un Ķīnas atbildīgajām iestādēm par valstu prasībām un noteikumiem tirdzniecības jomā. Tikpat būtiska ir arī taisnīgas un paredzamas likumdošanas attiecināšana uz tirdzniecības jomu, kas atbilstu Pasaules Tirdzniecības organizācijas uzstādījumiem.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Ķīnas lauksaimniecības viceministrs Niu Duns vienojās, ka abu valstu savstarpējās tirdzniecības uzlabošanai nepieciešams aktīvāk konsultēties tirdzniecības jautājumos, lai radītu labvēlīgus apstākļus Latvijas un Ķīnas ražošanas un tirdzniecības uzņēmumu tiešai sadarbībai bez starpniekiem.

Ķīnas lauksaimniecības viceministrs informēja, ka Ķīnā līdz ar pieaugošo patēriņa tirgu ir liels pieprasījums gan pēc dažāda veida dzērieniem, gan citiem pārtikas produktiem, tāpēc uzaicināja Latviju piedalīties Ķīnas Starptautiskajā lauksaimniecības preču izstādē šā gada septembrī, jo Ķīna ir gatava no Latvijas importēt kvalitatīvus un drošus pārtikas produktus. Ķīnas lauksaimniecības viceministrs aicināja Latviju sniegt atbalstu pieredzes apmaiņā lauksaimniecības zinātnisko pētījumu nozarē.

Galvenais produkts, ko patlaban Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes. 2011. gadā šā produkta eksporta apjoms veidoja 97 procentus (6,4 miljoni eiro) no Latvijas lauksaimniecības produktu eksporta uz Ķīnu. Ķīnas lauksaimniecības viceministrs apliecināja, ka Ķīna ir gatava arī turpmāk importēt mellenes no Latvijas, pie tam daudz lielākā apjomā, nekā tas bijis līdz šim.

2011. gadā uz Ķīnu eksportēti Latvijas lauksaimniecības produkti par kopējo vērtību  6,6 miljoni eiro. Kaut arī Latvijas tirdzniecības bilance ar Ķīnu pēdējos trijos gados ir bijusi negatīva, tomēr tai ir tendence pastāvīgi uzlaboties. Ja 2009. gadā Latvijas – Ķīnas tirdzniecības bilance uzlabojās pateicoties Ķīnas importa vērtības samazinājumam, tad 2010. un 2011. gadā tas bija pateicoties Latvijas eksporta vērtības pieaugumam.


Dagnija Muceniece

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts