Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

15.09.2016

Kauguru kafejnīcās konstatēti higiēnas prasību pārkāpumi

PVD ir uzsācis administratīvo lietvedību par konstatētiem higiēnas prasību pārkāpumiem SIA “Mēs-12” kafejnīcā “Bez-e” Jūrmalā, Kauguros.
 
Par šo kafejnīcu vakar vēstīja Latvijas televīzijas ziņu raidījums "Panorāma", norādot uz grūtībām, ar kādām nākas saskarties uzņēmējiem, kas vēlas darboties pārtikas apritē.
 
Administratīvā lietvedība uzsākta tādēļ, ka kafejnīcā konstatēta ne vien elementāru higiēnas prasību neievērošana - netīras grīdas, darba virsmas, trauki, ventilācijas iekārta, bet arī nepareiza pārtikas produktu uzglabāšana - jēlprodukti un gatavie produkti uzglabāti vienuviet, gatavā produkcija – konditorejas izstrādājumi novietota blakus sadzīves atkritumiem, radot piesārņojuma risku, kā arī konstatēti produkti – siers, pīrādziņu gaļa, iesala ekstrakts un kanēlis ar beigušos derīguma termiņu. Konstatēti arī citi ar higiēnas prasību neievērošanu saistīti pārkāpumi.

“Dienests parasti neuzsāk administratīvo lietvedību par tādām detaļām kā lapsenes vai picas, kuras uzņēmējai nav īsti skaidrs kā uzglabāt”, saka PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja Ina Šubina, “Faktiski uzņēmumā tika konstatēti tikpat nopietni pārkāpumi kā SIA “Kindercatering”, kura darbības rezultātā nupat ar salmonelozi Rīgā saslimuši vairāku bērnudārzu bērni. Taču, ņemot vērā to, ka uzņēmēja atzina nepilnības un bija gatava tās operatīvi novērst, PVD pieņēma lēmumu neapturēt uzņēmuma darbību. Ļoti žēl, ka jaunai uzņēmējai ar savu konkrētu vīziju par to, kādā veidā tā vēlas darboties, ir pietrūcis drosmes, pacietības un vēlmes uzlabot elementāras lietas un turpināt darbu”.
 
Pārtikas un veterinārais dienests iesaka jaunajiem uzņēmējiem, kuriem ir vīzija, taču nav nekādu zināšanu par pārtikas drošumu un nekaitīgumu, pirms darbības uzsākšanas, izpētīt prasības, kādas būs jāievēro, un neskaidrību gadījumā vērsties Pārtikas un veterinārajā dienestā pēc konsultācijas. Pārtikas un veterinārā dienesta pārvalžu kontakti pieejami ŠEIT. Ja nepieciešams, PVD, pēc uzņēmēja aicinājuma, var veikt pārbaudi, pirms uzņēmuma darbības uzsākšanas.
 
Pārtikas joma ir viena no stingrāk reglamentētajām jomām ne tikai Eiropas Savienībā, bet arī citviet pasaulē, jo tā vistiešākajā veidā ietekmē patērētāju veselību un pat dzīvību.
 
“Ja uzņēmēja izpratne ir tāda, ka ar deratizācijas un dezinsekcijas firmu noslēgto līgumu jādauza lapsenes, nevis jānodrošina regulāra deratizācija un dezinsekcija vai, piemēram, darba apģērbs, ar kuru cep kūkas, tiek uzglabāts tualetē, tad tas, protams, ir indikators, ka uzņēmējam nav īsti skaidrs, ka runa nav tikai par skaisti noformētām, garšīgām kūkām, bet arī par elementāru higiēnas prasību ievērošanu pārtikas apritē, lai nepieļautu patērētāju saslimšanu, piemēram, ar leptospirozi, kuru pārnēsā grauzēji. Jaunajai uzņēmējai, kura, kā noprotams, vēlas turpināt darboties jau kā mājražotāja, būs jāpilda tieši tādas pašas pārtikas drošuma un nekaitīguma prasības kā strādājot kafejnīcā, tādēļ PVD ieteiktu nepieņemt straujus un radikālus lēmumus, bet atnākt uz konsultāciju PVD vai apmeklēt kādus kursus par minimālajam higiēnas prasībām pārtikas apritē, sakārtot savu darbību un turpināt strādāt”, saka Ina Šubina.
 
Ar labas higiēnas prakses vadlīnijām var iepazīties ŠEIT
 
Ar informāciju par paškontroles sistēmu uzņēmumā un citām prasībām pārtikas apritē, var iepazīties ŠEIT

  

Vēl ziņas

Recepte: Roberto Meloni gatavo pastu krēmīgā diļļu mērcē
Latvieši ik gadu izdzer vairāk nekā 1,5 miljonus tasīšu kafijas
Latvijas dabas tūrisma piedāvājums pārsteidz britu tūroperatorus
Ādažu čipsi un Selga triumfē “Gada augu produkts 2023" aptaujā
Svinēsim Jāņus Dzegužkalnā!


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts