Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

01.05.2019

Kalnciema kvartāla Street Food festivāla atklāšana 1. maijā

No 1. maija plkst. 18.00-23.00 trešdienās vairāk nekā 25 Rīgas restorāni un ceļojošie busiņi pulcēsies Kalnciema kvartāla Street Food festivālā. Šogad īpašu uzmanību pievērsīsim ilgtspējībai un ēdiena atkritumu mazināšanai, kā arī šajā sezonā plašākai publikai atklāsim mazus, autentiskus restorānus. 

Street Food pasākumos ir iespēja ne tikai iepazīt vairākas ēdienu kultūras, bet arī dzirdēt dažādu stilu mūziku, satikt jaunus draugus un uzzināt par unikāliem dzīvesveidiem, tāpēc katru mēnesi uz pasākumiem tiks aicināti dažādu dzīvesstilu piekritēji. 

Šogad pasākumu laikā diskusijās, darbnīcās un meistarklasēs izcelsim, kā lietderīgi glabāt un izmantot ēdiena pārpalikumus un visvērtīgāk izmantot produktus ēdienreizēs. Pieredzē dalīsies arī festivāla dalībnieki. Uz Street Food pasākumiem tiks aicināti arī īpašie viesi, kuri dalīsies pieredzē un aicinās draudzīgi patērzēt par vinilu un motocikliem, kafiju, vīniem un kokteiļiem, zero waste un vegānismu, mūziku un daudz ko citu.

Pirmo reizi brīvdabā varēs izbaudīt vjetnamiešu leģendāro pho zupu un paštaisītus spring rolls pie “TRE Riga”, kas ikdienā ieslēpies Ziepniekkalna blokmāju vidū. Šīs sezonas īpašie jaunumi – rīdzinieku iemīļotā “Miit” kafejnīca ar vegāniskiem ēdieniem, picērija “Divi tomāti” no Ikšķiles un sāļo un saldo bageļu profesionāļi “Big bad bagels”. Bērniem noteikti patiks frikadeles no “Viss bumbās”. 

Atgriezīsies arī pagājušo sezonu populārākie dalībnieki – “Fans of Oyster” pastāstīs visu par austerēm, “Karfeļu banda” iepazīstinās ar latviešu virtuves street food, “Vīnkalnu” ceļojošā picērija aicinās notiesāt itāļu picas uz sava busiņa jumta, “Rullējums” izklaidēs ar Taizemes saldējuma pagatavošanu, “Gustame” brāļi ceps spāņu populārāko saldumu churros, “Bao Bun” iepriecinās ar gaisīgām Taivānas bao maizītēm. 

Piedalīsies arī franču pankūku meistari Crepes cafe, Steiku haoss ar sulīgiem burgeriem un Hugo ar krāsainiem bagešburgeriem. Kalnciema kvartāla Vīnu veikals&kafē sagādās itāļu vīnu izlasi, savukārt “Mākonis” uzjauks kokteiļus un “Osta” piedāvās atspirdzinošus džinus.

1. maijā Street Food festivālu atklāsim kopā ar DJ AllViss. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties aizraujošā galda spēlē Fliiper, kur varēs pārbaudīt prasmi koncentrēties, roku veiklību, precizitāti un reakcijas ātrumu.

Kalnciema kvartāls ir pirmā vieta Latvijā, kur tika aizsākta un attīstīta Street Food kultūra. Street Food festivāls sniedz iespēju maziem uzņēmējiem pieteikt sevi plašākai publikai, un kopš 2017. gada festivālā ir piedalījušies vairāk nekā 50 dažādi restorāni un kafejnīcas, savukārt divu sezonu laikā to apmeklējuši vairāk nekā 50 000 cilvēku. Katru trešdienu 19. gs. atjaunoto koka māju pagalmā pulcējas 25 restorāni un to pavāri, tāpēc pasākumā tiek atlasīti tikai labākie dalībnieki.
Pasākums ir draudzīgs ģimenēm ar bērniem un suņiem.


Ieeja bez maksas.


  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts