Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

31.10.2017

Kafijas un tējas svētki Kandavā aizvadīti

28.oktobrī jau astoto reizi Kandavā svinēja Kafijas un tējas svētkus. Drēgnais un lietainais laiks nebija kavējis kandavniekus, novada ļaudis un ciemiņus no tuvākām un tālākām Latvijas malām, ierasties un izbaudīt svētku plašo piedāvājumu. 

Kā allaž kupli bija apmeklēti novada muzejā un amatniecības centrā rīkotie pasākumi: 2017.gada pasaules labākās galda spēles "Ice Cool" Kandavas čempionāts, Riču Raču, Cirks, dambrete, ķegļi un citas spēles lieliem un maziem; Kafijas dzērienu buķete traktierī "Pie melnā kuiļa". 

Plašs svētku piedāvājums bija arī kultūras namā: Kandavas Kannu festivāls; kultūras nama kafejnīcā saimniekoja puisis no Indijas Udeya Vir Singh, kurš gatavoja četrus dažādus ēdienus, izmatojot Indijas virtuvei raksturīgo garšvielu – kariju. Jebkurš apmeklētājs varēja piedalīties ēdienu gatavošanā, sarunās un mielastā. Mazo zīļu lielajā darbnīca labprāt darbojās bērni; bija iespējams izzināt nākotni Gaišreģa kambarī. 

Lai tiktu pie gaišreģa, gan bija jāizstāv diezgan garā rindā;  tika baudīta Zīļu zapte, rauši un citi pārsteidzoši našķi no Grigorija Eniņa virtuves( Turku pagasts). Glūdas pagasta kolektīvs slāvu folkloras kopa “Slavjanočki” viesojās ar koncertprogrammu un tējas rituāla prezentāciju, kopā tika darinātas auduma lellītes ar smaržīgu zāļu tējas pildījumu. Notika sarunas par piedzīvojumiem ar TV raidījuma "Kūku kari" ekspertiem Ilzi Briedi un Normundu Skauģi.  Visu pasākuma laiku lielajā zālē darbojās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma kafejnīca "Astoņi bezgalības malki". 

Kultūras nama Mazajā zālē atkal bija iespēja baudīt gardas kūkas un kūciņas – notika kūku konkurss/izstāde,  skatītāju balsošana, konkursa ekspertu komentāri, bija iespēja par samaksu kūkas iegādāties un nobaudīt. Ekspertu lomās iejutās Īstenā latvju saimniece Ilze Briede un ceptuves „Lāču maize” īpašnieks, maizes filozofs Normunds Skauģis. 

Svētki noslēdzās ar laureātu apbalvošanas ceremoniju un grupas "Crazy Dolls" koncertu/ballīti. Pirmo vietu kūku konkursā ieguva kandavniece Viktorija Ābele, otrajā vietā- “Labā saimniece” no Kandavas,  kura bija izvēlējusies savu vārdu neatklāt, trešajā vietā- Aiga Bitmane no Vānes pagasta. Balvu “Skatītāju simpātija”  ieguva Laura Kronberga no Matkules. Konkursa organizatori teica lielu paldies par atbalstu sponsoriem, Kandavas novada domei un  kafejnīcām “Apšukrogs”, “Sumbrs”, “Plostkrogs”, “Ieviņa”, “Pils”, “Kandava”, “Saules villa” un z/s Ķangari.

  

Vēl ziņas

Veiksmīgi noslēgusies AEHT sagatavošanas konference Rīgā
Latvijas pavāru elite nu jau trešo reizi startē Bocuse d’Or Eiropas atlasē, Pasaules prestižākajā pavāru konkursā!
Inovatīvs sadarbības projekts - mobilā mācību lietotne viesmīlības nozarē
Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts