Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

19.06.2019

Kā veltījumu Latvijas armijas simtgadei “Valmiermuižas alus” radījis īpašu alus garšu -Brīvība

Valmiermuižas alus darītava radījusi īpašu alus garšu Brīvība par godu Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadei.

Tā tapusi jaunajā Valmiermuižas alus jaunu garšu radītavā pēc Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera pulkveža Mareka Ozoliņa ierosmes, alus raudzēšanas procesu pieskatot un pārbaudot pašam Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) komandierim ģenerālleitnantam Leonīdam Kalniņam. Jaunais, nefiltrētais alus Brīvība pildīts vien 2500 pudelēs. 

Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgades atzīmēšana ir nozīmīgs Latvijas valsts un Nacionālo bruņoto spēku notikums, kas ikvienam valsts iedzīvotājam atgādina par mūsu senču varonību, cīnoties par valsts brīvību un neatkarību. Turklāt tieši Valmiera ir stāvējusi cieši līdzās mūsu bruņoto spēku pirmsākumiem – tieši te, ģimnāzijas vingrošanas skolotāja Alfrēda Lukstiņa aicināti, Valmieras puikas lika pamatus leģendārajai Cēsu kājinieku pulka skolnieku rotai. No Valmieras pagasta Pilātiem nācis Latvijas armijas pirmais virspavēlnieks ģenerālis Dāvids Sīmansons.

“Valsts patrioti ir arī Valmiermuižā, tāpēc Zemessardzes brigādes komandiera Mareka Ozoliņa rosinājums radīt īpašu alus garšu par godu armijas svinībām rada atsaucību Valmiermuižas alus darītavā. Valmiermuižas alus saimei un Latvijas armijas komandieriem kopā uzraugot ne vien alus vārīšanas un audzēšanas procesu, bet arī izvēloties pudeles etiķetes dizainu, tapis īpašs brūvējums Latvijas armijas svētkos – alus “Brīvība”. Brīvība ir vērtīgākais, kas tautai var būt. Brīvība ir jāizcīna, tā ir ne vien jāsargā, bet arī jāsvin!” stāsta Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

Latvijas armijas simtgadei veltītais alus Brīvība ir viena no pirmajām garšām, kas vārīta Valmiemuižas jaunu alus garšu radītavā – jaunu garšu brūvēšanai izveidotajā mikrobrūzī. “Alus Brīvība ir tradicionāls alus ar izteikti tumīgu, piesātinātu un bagātīgu garšu. Četru dažādu iesalu pamats papildināts ar diviem klasiskiem Eiropas apiņiem, kas pievienoti gan vārīšanas, gan raudzēšanas laikā. Tumšas dzintara krāsas alus ticis raudzēts nedēļu, pēc tam trīs nedēļas noguldīts,” nefiltrētā, nepasterizētā alus “Brīvība” brūvēšanas gaitu skaidro A. Ruņģis.  

Alus Brīvība pudeles etiķeti rotā viens no Latvijas brīvības simboliem – trīs zvaigznes, kā arī NBS komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa un Valmiermuižas alus darītavas saimnieka Aigara Ruņģa paraksti kā apliecinājums alus kvalitātei un svētku nozīmei. Jaunais alus “Brīvība” tirdzniecībā būs pieejams ierobežotā daudzumā. To 22. jūnijā varēs iegādāties Cēsu kauju Simtgades svinību laikā Cēsīs, kā arī no 19. jūnija Valmiermuižas alus tirgotavās Rīgā, Siguldā un Valmiermuižā.   

100% SIA Valmiermuižas alus un SIA Valmiermuižas pils kapitāldaļu pieder SIA Valmiermuižas ieguldījumu fonds, kas dibināts ar nolūku attīstīt zīmolu Valmiermuiža ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam Industrieliegenschaftenvervaltungs AG (ILAG) un 16% Vācijas uzņēmumam Thinkflink GmbHAgnese Ruberte

  

Vēl ziņas

Kas drošāks- steiks vai nageti
Uztura speciāliste Lizete Puga: ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai
Veiksmīgi noritējis seminārs Somijas medijiem un tūrisma nozares pārstāvjiem
Ir nācis klajā pirmais MICHELIN ceļvedis Latvijā
Ēdienu inovācijas un hibrīdēdieni ilgtspējīgai pārtikas nozarei


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts