Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ziņas

13.02.2020

Jūrmalā plānots būvēt jaunu pieczvaigžņu viesnīcu


Uzņēmumā Baltic Sotheby's International Realty vērsies pasaulē zināms viesnīcu ķēdes uzņēmums ar vēlmi atvērt šīs ķēdes viesnīcu Jūrmalā. Zīmola nosaukums pagaidām esot konfidenciāla informācija.

Zīmola uzdevumā "Baltic Sotheby's International Realty" atradis un iegādājies zemesgabalu Turaidas ielā 10/12 - pilsētas aktīvākajā tūrisma zonā ar dzīvāko gājēju satiksmi (līdzās ir Jomas iela, Dzintaru koncertzāle).

Lai gan Turaidas ielā noteiktais funkcionālais zonējums pieļauj zemesgabalā izvietot viesu izmitināšanas objektus, tomēr lokālplānojums paredz attīstīt vien divarpus stāvu augstu ēku.

Starptautiskiem viesnīcu operatoriem, kuriem ir ķēdes viesnīcas pasaulē, kas atbilst 4 un 5 zvaigžņu kvalitātei, ir savi standarti, kādai jābūt viesnīcai, t.i., lai tā būtu rentabla, numuriņu skaitam būtu jābūt vismaz 150-200. Jūrmalā viesmīlības biznesam ir izteikta sezonalitāte, tādēļ viesnīcas funkcija būtu jāpapildina ar citiem pakalpojumiem, ko izmantot nesezonā: SPA piedāvājums, konferenču zāle, restorāni utt.

Daudzi klienti vēlas piepulcināt arī medicīnas funkciju, kas kūrortpilsētai, kas, kā vienu no mērķiem izvirzījusi arī veselības tūrisma (kurortoloģija) attīstību, būtu ļoti atbilstoši. Tas nozīmē, ka divu stāvu augstumā nav iespējams izveidot starptautiskiem standartiem atbilstošu viesnīcu. Iepriekš, kad bija aktīvs dzīvokļu tirgus, ir pieredzēti gadījumi, kad iecerētās viesnīcas pārtapa dzīvokļos.

"Var saprast pašvaldības piesardzību šajā jautājumā, baidoties, vai viesnīcu vietā netaps jauni dzīvokļi. Tomēr bažām nav pamata, jo Jūrmalā pašlaik pieejamo dzīvokļu fonds pietiks tuvākajiem 5 gadiem," saka "Baltic Sotheby`s International Realty" valdes locekle Ilze Mazurenko.

"Tā kā teritorijas attīstība tiek balstīta uz darījumu funkciju attīstību, uzskatām, ka šajā teritorijas daļā būtu pieļaujams izvietot paaugstināta tipa apbūvi (5 stāvi/18 metri). Projektā iecerētais funkcionālais zonējums un plānotā teritorijas izmantošana atbilstu kopējai teritorijas telpiskajai un apbūves struktūrai, kā arī Jūrmalas pilsētas attīstības stratēģiskajām pamatnostādnēm, kuras nosaka lokālplānojuma teritorijas attīstību, nodrošinot pozitīvu ietekmi uz dzīves vides kvalitāti, veicinot kūrorta un draudzīgas uzņēmējdarbības attīstību. Realizējot publiska rakstura apbūvi - konkurētspējīgu viesnīcu, kas saistīta ar investīciju piesaisti īpašuma attīstībai, tiktu veicināta kūrorta pakalpojumu pieejamība, līdztekus nodrošinot kvalitatīvas arhitektūras integrāciju kultūrvēsturiskajā ainavā. Pašvaldībai, esot pretimnākošai tūrisma attīstības iniciatīvām, būs papildinājums budžetā nodokļu veidā, būs jaunas darba vietas, bet globāla zīmola ienākšana Jūrmalā - labs signāls par pievilcīgu investīciju vidi," piebilst I.Mazurenko.

Baltic Sotheby`s International Realty fiksējis vairākus izaicinājumus jaunu viesnīcu atvēršanai kūrortpilsētā. Viesnīcu attīstītāji meklē prāvus zemesgabalus - virs 3000 m2 - pieprasītākajās Jūrmalas vietās: Dzintaros, Majoros, Lielupē, bet ir diezgan grūti atrast šādus zemesgabalus, lai no "nulles" jeb skices idejas attīstītu viesnīcu projektu.

Daudziem atbilstošiem zemesgabaliem nav viesnīcas biznesam atbilstoša izmantošanas funkcija.


Avots: DB.lv

  

Vēl ziņas

Piesaki savus izcilākos produktus dalībai prestižā pārtikas kvalitātes konkursā The Baltic Taste Award!
Pārtikas uzņēmumi aicināti pieteikt vegāniskus produktus Gada augu produkts 2023
Vēl līdz 31.maijam iespēja nodot pārstrādei metāla virtuves piederumus
Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi
Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija "Kūka + kafija"


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts